4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie rolety typu SCREEN

rolety

Posiadając duże przeszklenia w domu czy firmie, doskonale wiemy, jak ważna jest właściwa ochrona – nie tylko przed światłem. Dlatego producenci wychodzą z coraz to nowszymi rozwiązaniami, które mają zapewnić nam najlepszą ochronę. Jednym z takich rozwiązań jest roleta zewnętrzna typu Screen, która to, dzięki swoim właściwościom, osłania pomieszczenia przed światłem, zbyt wysoką temperaturą, a także owadami. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie tej rolety?

Rozmiar

Rozmiar jest kluczowy – przecież chcemy, by roleta zasłaniała całe okno. Możemy, na przykład, zakupić roletę o wymiarach 5m x 5m lub dopasować ją indywidualnie do naszych potrzeb. Dzięki temu, zapewniamy sobie najwyższą ochronę i wydajność. Pamiętajmy, że rolety te przeznaczone są głównie do dużych okien i przeszkleń. Technologię Screen wykorzystuje się w szpitalach, siedzibach firm, a także w domach prywatnych.

4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie rolety typu SCREEN

Źródło: WAKO Rolety

Materiał

Materiał wykorzystywany do rolet Screen składa się z włókna szklanego powlekanego materiałem PCV, co zapewnia jej długą trwałość i wytrzymałość na wszelakiego rodzaju warunki atmosferyczne.

Materiał ten może składać się z siatki oczek o różnej gęstości, co wpływa na widoczność tego, co jest za oknem, a także reguluje ilość światła, które wpada do środka. Ma to również wpływ na utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie musimy obawiać się przegrzania.

Wybierajmy rolety z materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu, zapewnimy sobie najwyższą ochronę i gwarancję, że rolety służyć nam będą przez lata.

4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie rolety typu SCREEN

Źródło: WAKO rolety

System ZIP

Bardzo istotny jest w montażu rolet typu Screen, system ZIP. Są to prowadnice boczne, których zadaniem jest chronić rolety przed silnymi wiatrami. Dzięki tej technologii, rolety są w pełni zabezpieczone i odporne na niepożądane działanie pogody.

Dopasowanie

Wybór rolet Screen służy budynkom o nowoczesnym charakterze – to dla nich zostały stworzone. Dlatego, bez problemy znajdziemy na rynku taki model, który najbardziej będzie odpowiadał nam. Dzięki wielości kolorów, nie będzie to trudne zadanie.

Także skrzynki, w których roleta jest chowana, możemy dopasować do naszych potrzeb. Do wyboru mamy skrzynki owalne, ścięte czy kwadratowe.

Dzięki sterowaniu automatycznemu, możemy dostosowywać stopień zaciemnienia, nie ruszając się z kanapy. Jest to optymalne rozwiązanie, obsługa rolet nie wymaga bowiem żadnego wysiłku. To samo tyczy się jej pielęgnacji. Nie obawiaj się długich godziny poświęconych na konserwacji – dzięki skrzynce i samemu materiałowi, wykorzystanemu do produkcji rolety, czyszczenie jej zajmuje chwilę i nie wymaga użycia żadnych specjalnych preparatów.

Jakie są największe korzyści rolet typu Screen? Przede wszystkim, obniżają znacznie temperaturę w pomieszczeniu w gorące miesiące, co sprawia, że działanie klimatyzacji jest bardziej optymalne. Dodatkowo, roleta chroni nas przed wzrokiem sąsiadów, a także przed niechcianymi owadami. Jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wygodę, funkcjonalność i estetykę.

Wydział Architektury Wnętrz ASP

SAW zaprasza na wystawę najlepszych prac dyplomowych 2018/2019 Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie

Palacza Office Center. Butikowy biurowiec w Poznaniu

Palacza Office Center. Butikowy biurowiec w Poznaniu