w

Krzesło kowalskiego – prostota to piękno

Krzesło kowalskiego - prostota to piękno

Od pewnego czasu, na rynku zaczynają pojawiać się wznawiane kolekcje mebli – legend, które kilkadziesiąt lat temu wychodziły spod ołówków polskich projektantów. Niektóre z nich weszły do produkcji już wtedy. Inne stanęły tylko w pokoju samych projektantów aby odejść w niepamięć na kolejne lata. Fani dobrego designu i rodzimych prac postanowili sięgnąć w otchłań zapomnienia i wznawiać te ponadczasowe meble, najczęściej krzesła i fotele. Kolekcje te cieszą się ogromną popularnością i nagle okazuje się, że w salonie babci czy cioci znajdują się meble, warte kilka tysięcy złotych.

Dziś przedstawiamy sylwetkę Krzesła Kowalskiego, które choć nigdy nie trafiło do produkcji (aż do teraz), było częścią zestawu, który przez lata był mocno kojarzony z nazwiskiem Kowalskich – małżeństwa, które zajmowało się projektowaniem. Małżonkowie przez lata, z dużym powodzeniem, tworzyli różne projekty, zarówno w duecie jak i samodzielnie.

Kowalski_02

Krzesło Kowalskiego wznowione przez firmę Nowy Model, wykonane jest z drewna bukowego i sklejki oklejonej naturalnym kasztanowym fornirem, jest bardzo lekkie, smukłe i stylowe. Jego cena to około 600 złotych.

Kowalski_03

Kowalski_04

Kowalski_05

Kowalski_06

Bogusława Michałowska-Kowalska przy meblościance Kowalskich na krześle Kowalskiego:

Kowalski_08

Bogusława i Czesław Kowalscy

Kowalski_09

Źródło: http://nowymodel.org/

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Dwa kolory: niebieski i zielony

Dwa kolory: niebieski i zielony

Votum Aleksa w Tarnowie nad Wisłą

Votum Aleksa w Tarnowie nad Wisłą