Grafiki ścienne

Grafiki ścienne
Grafiki ścienne

Chapter XII, nowa kolekcja luksusowych grafik ściennych marki Glamora dostępnych w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Najnowsza kolekcja włoskiej marki Glamora sięga po tematykę i motywy, które mają wspólny mianownik – Italia. Chapter XII zabiera nas w podróż do krainy słońca, pięknej architektury, mody i sztuki, zarówno tej eleganckiej, antycznej, jak i dwudziestowiecznej awangardy.

Najnowsza kolekcja marki Glamora Chapter XII to część Creative Collection, która rokrocznie, od lat wzbogacana jest o nowy rozdział, kolejne wzory niepowtarzalnych, luksusowych tapet wielkoformatowych. Creative Collection powstaje w oparciu o międzynarodowe badania przeprowadzane przez trendsetterów. Badają oni rodzące się trendy, śledzą zmieniające się mody. Efekty ich pracy są kanwą, na której powstają charakterystyczne wzory włoskiej marki. Kolejne kolekcje są wyrazem ogromnej estetycznej wrażliwości Glamory, wolności twórczej i wyobraźni, która swobodnie, bez problemu porusza się pomiędzy sztuką, designem, architekturą, modą i fotografią. Na grafikach ściennych tworzy bajkową rzeczywistość, która potrafi zachwycić i zmienić nasze wnętrza i codzienność.

Grafiki ścienne

Grafiki ścienne

Grafiki ścienne

Grafiki ścienne

Od Triestu po Palermo

Kolekcja XII to beztroska podróż wzdłuż włoskiego buta. Zaglądamy do włoskich palazzo i muzeów, wypoczywamy na plażach, w oliwnych gajach i na kwietnych łąkach, spacerujemy wąskimi uliczkami zapomnianych przez turystów miasteczek. A wszystkie zapamiętane migawki przetworzone zostały przez Glamorę w charakterystycznej dla marki, lomograficznej estetyce.

Dom cały w naturze

W najnowszej kolekcji – dostępnej w sieci salonów Dekorian Home – znajdziemy grafiki ścienne, które chyba najbardziej kojarzą się z Glamorą – delikatne cienie, trudne do zdefiniowania formy spowite mgłą, rozmyte w marzeniach kształty stworzone przez naturę. Tapety Soffuso, Greenhouse, Wild, Intonaco to propozycje, dla tych, którzy we wnętrzu chcą się wyciszyć. Są także tapety, które w bardziej dosłowny, dopowiedziany sposób gwarantują kontakt z pięknem natury. Wśród kolorowych kwiatów znajdziemy się w towarzystwie oklein Wildflowers, Danse, Hibiscus, Alchemy, szumu wiatru pośród konarów drzew posłuchamy przy Adorni, Harper czy prześlicznej Bacio.

Grafiki ścienne

Kolory, style i sztuka

Z kolei spragnieni kolorów zwrócą z pewnością uwagę na marynistyczne zestawienia granatu, czerwieni i bieli na modelach Trama, Wassily, Dorazio, Vincent. Pojawiają się tam marynarskie paski. Są niegrzeczne, dynamiczne, skierowane w różnych kierunkach. Na tapetach skomponowane zostały one z przeskalowanymi liśćmi monstery i palm. Kolejną ważną grupą tapet w kolekcji  XII są obrazy inspirowane dziełami i kierunkami sztuki. Prawdziwym majstersztykiem są tapety zapatrzone z nostalgią w lata 70., wykorzystujące kolorystykę i zabiegi formalne właściwe tamtej epoce. Hipnotyzują ciepłe, pomarańczowo-brązowe Sipario, Appolineo, Imperium. Rozweselają Astrato, Tondo Dodo i Atomo w niebiesko-zielonych tonach. Architektoniczne motywy wykorzystano natomiast na wielkoformatowych okleinach Serenissima i Eterna.


Wabi Sabi – drewniane, ręcznie robione stelaże pod futony

Plakat z mapą miasta – modny dodatek do każdego wnętrza

5 kroków do idealnego oświetlenia domu

Krystyna i Ida Mikołajskie_MIKOŁAJSKAstudio_Fot. Yassen Hristov

Czy warto zatrudnić architekta? Zalety współpracy z architektem wnętrz

Solidarni z Ukrainą (1)

Solidarni z Ukrainą. Polacy pomogą w zatrudnieniu ukraińskich architektów, grafików i kulturoznawców