Fameg – nowoczesne rozwiązania poparte historią i doświadczeniem

Fameg

Firma Fameg, od 130 lat zajmuje się projektowaniem i produkcją mebli. Od zawsze cechowało ich zastosowanie nowoczesnych technologii i do dziś jest to ich domeną. Teraz jest to o tyle ciekawe, że w dobrym stylu łączą oni technologię z pięknymi, historycznymi projektami. Do dziś, można u nich kupić krzesła z kolekcji MODERN zaprojektowane w latach 50 przez Dział projektowy Fameg. 

Model A-5910

Jest idealnym przykładem na ukazanie produktów Fameg. Krzesło w stylu retro, które idealnie wpasowuje się w klimat nowoczesnych kuchni. Jest wykonany z drewna bukowego połączonego ze sklejką fornirową. Ten model krzesła jest często wykorzystywany do urządzenia wnętrz lokali, najczęściej o charakterze gastronomicznym. I to jest miejsce, w którym krzesło wygląda rewelacyjnie, z resztą tak samo jak w domowej kuchni lub jadalni. Fameg

Siłą wzornictwa firmy Fameg jest z jednej strony uniwersalizm, ponieważ meble wpasowują się we wnętrza, do których zostają zaaranżowane, ale z drugiej strony, meble są niezwykle oryginalne i zwracają swoim wyglądem uwagę nawet najbardziej wymagających miłośników dobrego designu.

Fameg_02

Model A-0537

Bardzo charakterystyczne, dla tych krzeseł są nogi zwężane ku dołowi. Zastosowanie takiego rozwiązania, nadało krzesłom wyjątkowo subtelny kształt i stało się ich cechą charakterystyczną. W tym przypadku szczebelki oparcia zostały ułożone w zwężający się kształt, co sprawia, że krzesło jest bardzo zgrabne.

Fameg_03

Nawiązanie do historii Fameg jest także bardzo wyraźne przy powracaniu do produkcji starych modeli mebli, często takich z ubiegłego wieku.

Fameg_04

Model A-0537

Jest to ten sam model, który prezentujemy wyżej, jednak wzbogacony o poduszkę , która nadaje krzesłu miękkiego charakteru i sprawia, że można na nim siedzieć przez długie godziny.

Fameg_05

W meblach produkowanych przez Fameg ważna jest także szeroka gama kolorów, którą oferuje producent. Można dopasować wybrane krzesło, pod kolor wnętrza, które chcemy nim wzbogacić. Oczywistym atutem, który z pewnością wpływa na długą obecność firmy na rynku mebli, nie tylko ogólnopolskim, ale ogólnoświatowym, jest niezwykle wysoka jakość wykonania. Zaliczają się do liderów produkcji giętych krzeseł drewnianych w Polsce, europie i na świecie. Fameg_06

Fameg_07

 

Źródło: http://www.fameg.pl/


  1. Sig 1 A587 czyli Marian Sigmund w limitowanej wersji
  2. Siatkowe krzesło ogrodowe – Henryk Sztaba
  3. Motocykl MOJ 130 – przedwojenna perełka motoryzacji
Rajmund Teofil Hałas

3 x 3 = 9 – Rajmund Teofil Hałas

Siedziba Agora S.A. - architektoniczny celebryta

Siedziba Agora S.A. – architektoniczny celebryta