Siedziba Agora S.A. – architektoniczny celebryta

Siedziba Agora S.A. - architektoniczny celebryta

Siedziba wydawnictwa Agora S.A. wystąpiła w wielu filmach, serialach i reklamach. Jej oryginalna architektura i wystrój wnętrz sprawia, że po kilkunastu latach od zaprojektowania, budynek i jego wnętrze wciąż zachwycają. Zobacz jak wygląda siedziba Agora S.A. – spółki, która jest właścicielem wielu portali internetowych, stacji radiowych i przede wszystkim, gazet i czasopism. 

2

Za projekt budynku, odpowiedzialna jest pracownia JEMS, która działa od 1988 roku. Ich doświadczenie z pewnością wpłynęło na wybór wydawnictwa. Architekci bardzo świadomie tworzą swoje projekty i nie ma w nich miejsca na pomyłki czy przypadki. Wszystko jest przemyślane i dobrane do potrzeb i oczekiwań klienta. Ich idea sprawdziła się doskonale, nie tylko jako miejsce, gdzie swoją siedzibę ma tak duża spółka jak Agora, ale także jako obiekt, który bardzo chętnie wykorzystują reżyserzy jako miejsce akcji filmów lub seriali.


3

Mimo nowoczesnego charakteru, budynek jest przystępnym i ciepłym miejscem. Głównie dlatego, że chłód ogromnych okien, przełamano drewnianymi elementami a przestrzenie wewnętrzne, częściowo zaaranżowana jako ogrody. Okna w biurach, sięgają od podłogi aż po sufit, dzięki temu jest w nich dużo światła.

1agora

Siedziba Agory to także pierwszy w Polsce budynek, w którym zastosowano nowoczesny i bardzo zaawansowany system klimatyzacji i wentylacji. Dziś klimatyzacja i wentylacja, nawet ta bardzo zaawansowana, nikogo nie dziwi, jednak w 2002 roku, kiedy projektowano budynek, takie zastosowania były czymś nowym. W tym przypadku wszystkie kable zostały schowane w podłodze i tam też, przez kratki wentylacyjne, przechodzi powietrze. Zarówno zasysane jest zużyte a także wychodzi tamtędy świeże powietrze. Oprócz technicznego zastosowania, ma to też funkcję estetyczną, ponieważ dzięki temu, dach jest gołym betonem, ozdobionym jedynie białymi żaglami, co nadaje mu niesamowitej lekkości.

4

Betonowe słupy na parterze budynku oraz dużo zieleni i fontanny, tworzą fantastyczną, przestrzeń, a zieleń w budynku, jest obecna na wszystkich piętrach. Dodatkowo jest podlewana i podświetlana automatycznie. Ale hol jest także miejscem, gdzie mieści się kawiarnia, w której można napić się dobrej kawy. Jest też miejsce na klub fitness z basenem, do którego mogą uczęszczać wszyscy. Hol jest też miejscem, gdzie są organizowane kiermasze.

Wnętrza i ich wystrój, wszystkie rzeźby i wszystkie meble, zostały zaprojektowane na specjalne życzenie Agory. Budynek jest także bardzo dobrze chroniony specjalnymi systemami, które zapewniają mu maksymalne bezpieczeństwo.

 

6

5

7

[related_posts_by_tax]

Źródło: http://jems.pl/

Fameg

Fameg – nowoczesne rozwiązania poparte historią i doświadczeniem

Dom w Osowej pod Gdańskiem

Dom w Osowej pod Gdańskiem