w

Jaki narożnik będzie dobry do spania?

narożnik do spania

Narożniki stanowią bardzo często wyposażenie naszych domów i mieszkań. Są nie tylko stylowe, ale i bardzo wygodne i funkcjonalne. Bardzo często wykorzystane są nie tylko jako mebel wypoczynkowy, ale i łóżko, zwłaszcza w przypadku braku możliwości zaaranżowania osobnej sypialni lub wizyt gości, którzy zostają na noc. Jak wybrać idealny narożnik do spania?

Na jakie wymiary narożnika do spania się decydować?

W sklepach internetowych można znaleźć narożniki rozkładane w kształcie U lub L w różnych wymiarach. Decydując się na narożnik, który będzie pełnił także funkcję spania, warto pamiętać, że dla komfortowego wypoczynku dwóch osób konieczny jest mebel o szerokości minimum 140 cm, a jego długość po rozłożeniu powinna wynosić około 20 cm więcej niż wzrost najwyższego użytkownika rogówki do spania. Sprawdzając wymiary narożnika rozkładanego, warto pamiętać, że jego całościowe wymiary nie stanowią powierzchni do spania. Zawierają one także w sobie boki (jeżeli narożnik je posiada) oraz poduszki oparciowe. Opisane wyżej wymiary komfortowego narożnika nie powinny uwzględniać tych elementów. Jeżeli na narożniku będą spały dzieci lub osoby starsze, należy zadbać o to, aby meble nie był zbyt wysoki.

Jakie wypełnienie powinno znaleźć się w narożniku do spania?

W celu zapewnienia komfortowego snu konieczne jest nie tylko zadbanie o wymiary materaca narożnika, ale i jego wypełnienia. Na rynku najczęściej znaleźć można sprężynowe materace. Są one bardzo komfortowe zarówno do relaksu, jak i snu.

Warto jednak wiedzieć, że istnieją 3 rodzaje materacy sprężynowych – bonellowe, faliste oraz najrzadziej wykorzystywane w narożnikach kieszeniowe. Narożniki z wypełnieniem bonellowym i falistym są dobrym rozwiązaniem do rozkładanej rogówki, ponieważ dostosowują się do kształtu ciała użytkownika, zapewniając jego optymalne ułożenie. Dodatkowo nie odkształca się on pod wpływem ciężaru, dlatego bonellowe lub faliste wypełnienie bardzo długo będzie wyglądać jak nowe, nawet podczas intensywnej eksploatacji. Najlepszym z możliwych rozwiązań jest materac kieszeniowy, jednak jak wspomniano wcześniej, jest bardzo trudno dostępny na rynku. Jest najbardziej trwały i zdrowy dla kręgosłupa. Nie należy kupować narożnika do spania z wypełnieniem piankowym – bez znaczenia na jego rodzaj. Bywają one tańszą opcją, jednak nie zapewniają właściwego ułożenia ciała podczas snu i bardzo szybko się odkształcają.

Najlepsze obicie narożników do spania

Dla zapewnienia komfortu i wygody użytkowania oraz wysokiej trwałości mebla warto pochylić się nad kwestią jego obicia. Odradza się zakup narożników do spania obitych elegancką skórą bądź ekoskórą. Materiały te mają tendencję do naciągania się, dlatego mogą ulec zniszczeniu na skutek intensywnej eksploatacji. Dużo lepszym wyborem będzie obicie z tkaniny tapicerskiej. Jest trwałe oraz bardzo przyjemne. Dodatkowo prześcieradło nie będzie ślizgać się po jego powierzchni. Niestety nie jest to rozwiązanie bez wad. W przypadku tapicerowanych narożników usuwanie z nich zabrudzeń jest dużo trudniejsze niż ze skórzanych.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając narożnik do spania?

Warto wiedzieć, że to nie koniec bardzo istotnych aspektów, na które należy zwrócić uwagę podczas wybierania narożników do spania. Do innych ważnych kwestii zaliczamy to czy:

  • mebel posiada pojemnik na pościel,
  • mechanizm jego rozkładnia działa płynnie,
  • producent udziela gwarancji na narożnik – jeżeli tak to na jaki czas oraz na jakie elementy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dom z drewna

Dom z drewna czy dom murowany?

dwupoziomowe mieszkanie

Dwupoziomowe mieszkanie w Poznaniu – realizacja (Archistory)