Ponadczasowe aranżacje łazienki – 3 aranżacyjne duety, które nigdy nie wyjdą z mody

łazienka w drewnie

Trendy przemijają, styl pozostaje niezmienny – w obliczu faktu, że remont łazienki przeprowadzamy co kilka lat, zdanie to nabiera szczególnego znaczenia. Zatem jakie rozwiązania aranżacyjne nadadzą jej ponadczasowy charakter? Istnieją pewne zestawienia, barwy i materiały, które pozwolą nam stworzyć łazienkę funkcjonalną, atrakcyjną i zawsze na czasie. Oto sprawdzone pomysły oraz inspirujące duety!

1. Aranżacje łazienki – Łazienka czarno biała

Czerń i biel to kolorystyczne klasyki, które nigdy nie wychodzą z mody. Tworzą harmonijny duet i niczym jing i jang wprowadzają do wnętrza równowagę. To zestawienie kolorystyczne dowodzi także, że przeciwieństwa lubią się przyciągać. Biel tonuje czerń, a ta podkreśla elegancki, wyrafinowany i wyrazisty charakter łazienki. Widać to na przykładzie realizacji autorstwa pracowni KODO. 

czarno biała łazienka

czarno biała łazienka

czarno biała łazienka

Honorowe miejsce zajmuje tu strefa prysznicowa z odwodnieniem liniowym. Jej podstawa znajduje się na wyższym poziomie w stosunku do wysokości posadzki w pozostałej części łazienki. Urokliwy charakter nadały jej płytki z motywem przecinających się biało-czarnych pasów, odzwierciedlających strukturę kamienia.

Profile prysznica utrzymane zostały w czarnej kolorystyce, podobnie jak pozostałe elementy – pionowy, dekoracyjny grzejnik, deszczownica, baterie czy detale.

Kolorystyka ta stała się także doskonałą bazą do poszerzania palety oraz rozwijania pomysłów na wyrafinowaną i funkcjonalną aranżację. Zdecydowaliśmy się na chromowany przycisk spłukujący TECEnow, który nawiązuje do lustrzanej tafli nad strefą umywalkową, a także do srebrnych kinkietów lamp. Dzięki temu uniknęliśmy jednoznaczności – uzupełnia Zbigniew Skupiński, architekt pracowni.

Minimalizm aranżacji przejawia się także w funkcjonalności zastosowanych rozwiązań. Wzdłuż ściany nad toaletą architekci ukryli szafki z białymi frontami. Z pozoru niewidoczne, pozwalają na przechowywanie kosmetyków oraz akcesoriów łazienkowych.

2. Aranżacje łazienki – Łazienka w odcieniach szarości

Monochromatyczne zestawienia nie muszą oznaczać nudy. Przykładem jest realizacja zbudowana na dwóch odcieniach szarości – kolorze, który kilka sezonów temu wkroczył do naszych wnętrz i wygląda na to, że zadomowił się na dobre. Jasną i ciemną barwę architekci zestawili z niejednorodnym kamieniem.

szara łazienka

szara łazienka

szara łazienka
fot. KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Granit w wykończeniu satynowanym zastosowano na blacie, w który wkomponowano umywalkę, oraz na ścianie – pomiędzy zabudową WC i bidetu a szafką. Dzięki temu zabiegowi aranżacja stała się bardziej dynamiczna.

Wykorzystanie stelaża podtynkowego z mechanizmem uruchamiania spłuczki od góry umożliwiło instalację przycisku w płaszczyźnie poziomej i ukrycie go we wnęce nad toaletą. Takie rozwiązanie docenią z pewnością osoby poszukujące oryginalnych pomysłów, którym zależy na minimalistycznej estetyce łazienki – mówi Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

3. Aranżacje łazienki – Łazienka w drewnie

Ta realizacja stworzona została z myślą o fanach naturalnych materiałów i nieoczywistych rozwiązań. Drewno to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Aby jednak nadać aranżacji bardziej oryginalny charakter, architekci zdecydowali się na nietypowe usłojenie i wzór jodły.

łazienka w drewnie
fot. KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

łazienka w drewnie

łazienka w drewnie

Dzięki zestawieniu go z heksagonalnymi płytkami odwzorowującymi strukturę kamienia i florystycznym motywem na posadzce, uniknęli jednoznaczności. Aranżację ożywiają dodatkowo czarne i chromowane akcenty – blat w strefie umywalki, baterie, profile kabiny czy przycisk spłukujący TECEnow.

Podczas urządzania łazienki warto kierować się własnym stylem życia, a do trendów podchodzić z odrobiną dystansu i traktować je jako inspirację. Dzięki temu stworzymy wnętrze przyjazne domownikom, funkcjonalne, a przede wszystkim ponadczasowe.

fot. KODO Projekty i Realizacje Wnętrz


  1. Wybór projektu domu z myślą o potrzebach dzieci
  2. Czym wyróżniają się płytki imitujące marmur?
  3. Styl mid-century modern – czym się wyróżnia
Jak mieszka stylistka wnętrz Kamila Jakubowska-Szmyd?

Jak mieszka stylistka wnętrz Kamila Jakubowska-Szmyd?

wystrój domu

Zadbaj o wystrój domu podczas Bożego Narodzenia