Znamy zwycięzcę The Plan Award 2022. To Dom Polski od BXB studio!

zwycięzca The Plan Award 2022
zwycięzca The Plan Award 2022

Wyniki konkursu już za nami. Zwycięzca The Plan Award 2022 to Dom Polski od BXB studio projektu Bogusława Barnasia. To jedna z dwóch prac od BXB zakwalifikowana do finału tegorocznej edycji – obok Chaty Podcieniowej.

Dom Polski – Zwycięzca THE PLAN Awards 2022

BXB studio jest jedyną pracownią z Polski nagrodzoną w tegorocznej edycji THE PLAN Awards obok takich światowych sław jak Zaha Hadid (budynek biurowy), Enota (hotel), Oopeaa (budynek mieszkaniowy), Querkraft (budynek handlowy), Weiss Manfredi (budynek wielofunkcyjny).

Dotychczasowi zwycięzcy The Plan Awards w pozostałych kategoriach to – przestrzeń publiczna pracowni Analog w 2018, hotel autorstwa Medusa Group w 2021 i wspomniany Dom Polski BXB studio. Nigdy polska pracownia nie otrzymała wyróżnienia honorowego The Plan, jednak w gronie finalistów znajdziemy inne budynki z Polski jak np. Dom Kwadrantowy i Dom po drodze Roberta Koniecznego, budynek mieszkalny Żorro Macieja Franty, From the garden house Roberta Koniecznego czy Chata Podcieniowa Bogusława Barnasia.

zwycięzca The Plan Award 2022
Małopolska Chata Podcieniowa – Finalista THE PLAN Awards 2022

Ceremonia wręczenia nagród

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 17 Listopada w Mediolanie. Zwycięzców wyłoniono spośród 1200 zgłoszeń, 700 nominacji i 433 finalistów. Wyboru 39 zwycięskich i 20 wyróżnionych projektów w 20 kategoriach dokonało jury złożone z profesjonalistów i naukowców ze świata architektury i designu w składzie, który potwierdza międzynarodową rangę i prestiż przyznawanych nagród: Yehuda Safran, krytyk sztuki i architektury, profesor School of Architecture of Pratt Institute; Huang Wenjing, współzałożyciel Open Architecture i profesor na Uniwersytecie Tsinghua; Michael Webb, krytyk i pisarz, autor 25 książek o architekturze i designie; Li Xiangning, dziekan i profesor w Szkole Architektury i Urbanistyki Uniwersytetu Tongji; Patrícia Santos Pedrosa, Interdisciplinary Centre for Gender Studies – Uniwersytet Lizboński; Valerio Paolo Mosco, architekt i krytyk; Elena Tomasi, dyrektor FPMC z siedzibą w Monako ; Raymund Ryan, kurator architektury w Heinz Architectural Centre w Carnegie Museum of Art; Diane Gray, dyrektor Laboratory of Architecture for Healthcare Barcelona i redaktor naczelna Roca Gallery.

zwycięzca The Plan Award 2022
Dom Polski – Zwycięzca THE PLAN Awards 2022

THE PLAN to jedno z dwóch najważniejszych włoskich czasopism architektonicznych, sprzedawane co miesiąc na całym świecie w 30 tysiącach egzemplarzy, jak również olbrzymie międzynarodowe wydawnictwo internetowe.

To tylko jeden z wielu sukcesów projektanta i całego BXB studio!

Dom Polski BXB studio został już doceniony przez magazyn Wallpaper uznając Barnasia jednym z 20 najlepszych młodych architektów świata oraz przez German Design Council przyznając nagrodę ICONIC Award. Dom ten znalazł się również w ścisłym finale Światowego Festiwalu Architektury, który odbędzie się w Lizbonie za 2 tygodnie i wyłoni najlepszy obiekt świata.

zwycięzca The Plan Award 2022


  1. Polski rower elektryczny od Kross
  2. Otwarcie sklepu DESA Home
  3. Jak zaprojektować łazienkę – bezpłatny webinar
  4. Kilkadziesiąt dzieł wybranych polskich artystów i designerów do obejrzenia na wystawie towarzyszącej 3. aukcji „Art & Design” 
dom w stylu holenderskim

Przytulność i naturalność z domieszką retro, czyli dom w stylu holenderskim

New Kollektion marki BoConcept

Meble dostosowane do obecnego stylu życia, czyli New Kollektion marki BoConcept