Wnętrza zgodne z trendami w 2023 roku – o czym trzeba pamiętać?

trendy wnętrzarskie 2023
trendy wnętrzarskie 2023

Jakie zmiany szykują się w architekturze i designie? Jakie trendy wnętrzarskie w 2023 roku będą mieć szczególne znaczenie? Na ten temat powstało już wiele artykułów i materiałów, a co za tym idzie – łatwo zagubić się w nadmiarze informacji. Poniżej przedstawiamy więc zestawienie wszystkich kluczowych elementów na nadchodzące miesiące.

Trendy wnętrzarskie w 2023 roku – jakie kolory będą królować w pomieszczeniach?

2023 rok nie przyniesie wiele zmian pod kątem kolorystyki. W łaskach wciąż pozostaną stonowane barwy, takie jak szary, brązowy czy granat. Modna będzie również ponadczasowa biel i czerń.

To, co natomiast ulegnie zmianie, to kolory dodatków. W 2023 roku warto postawić na silne akcenty i to w konkretnych barwach. Królować będą przede wszystkim żółty, pomarańczowy, koralowy i magenta. To właśnie w tych barwach warto kupić poduszki, świeczki czy wazony, by przełamały stonowany wygląd pomieszczeń.

Wtyczka WooCommerce jest wymagana aby shortcode [adace_shop_the_post] został wyświetlony.

 

Ekologia – jeden z najważniejszych trendów w 2023 roku

2023 to także ukłon w stronę ekologii, co doskonale widoczne będzie właśnie we wnętrzach. Naturalne materiały, meble po renowacji lub kupione z drugiej ręki, a nawet wykonane z materiałów z odzysku – to wszystko idealnie wpasuje się w trendy wnętrzarskie w 2023 roku. Tak samo jak wybieranie mebli „na lata” zamiast ich tańszych i znacznie mniej trwałych odpowiedników z meblarskich sieciówek.

Wnętrza pełne roślin

W tym roku nie można też zapomnieć o roślinach, które tak wiele osób pokochało w trakcie pandemii. Roślinne akcenty wciąż pozostają w dobrym guście, tym bardziej, że współgrają aż z dwoma trendami – troską o ekologię i dekorowaniem domu na kształt swojej własnej strefy welness.

Miejsca sprzyjające odpoczynkowi

A skoro już mowa o strefie welness, to jest to kolejny ważny element wnętrz w 2023. To idealny rok na zaopatrzenie się w świeczki zapachowe, dyfuzory olejków, nawilżacze powietrza, zadbanie o maksymalny komfort snu i sprawienie, by wnętrza były harmonijne, a przede wszystkim sprzyjały odpoczynkowi i dobremu samopoczuciu.

Nowa rola światła

Światło ma nie tylko być funkcjonalne, ale i odpowiadać za nastrój w danym pomieszczeniu. Właśnie dlatego w 2023 roku trzeba zwrócić uwagę nie tylko na liczbę i rozmieszczenie punktów świetlnych, ale także na ich temperaturę. W końcu to właśnie odcień żarówek w dużej mierze wpływa na samopoczucie w danym wnętrzu.

Multifunkcjonalność przestrzeni

Na koniec nie można zapomnieć o kolejnej ważnej kwestii, jaką jest multifunkcjonalność. Troszcząc się o ekologię i podążając za założeniami minimalizmu, będziemy szukać rozwiązań, które mogą jednocześnie pełnić jak najwięcej funkcji.

Mowa tu jednak nie tylko o pojedynczych elementach, ale i o całych pomieszczeniach. Już dawno łączenie domowego biura z inną strefą – np. sypialnią czy salonem – przestało być nowością. Zgodnie z trendami w 2023 roku będziemy dążyć do tego, by tego rodzaju pomieszczenia świetnie spełniały każdą ze swoich ról, nie powodując przy tym poczucia przytłoczenia i zapewniając komfort domownikom.

mieszkanie w kamienicy

Mieszkanie w kamienicy. Oto 3 powody, dla których warto je teraz kupić

style wnętrz style wnętrzarskie

Style wnętrz – 20 najpopularniejszych styli we wnętrzach i czym się charakteryzują