TOFU Studio z 4 nagrodami

TOFU Studio z 4 nagrodami

Na piątkowej Gali Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy ZoomArt 2017 odbywającej się w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach projekt gdańskiego TOFU Studio otrzymał aż 4 nagrody. Nagrodzoną w kilku kategoriach pracą został kalendarz wieloplanszowy: ROBOTY przygotowany charytatywnie dla łódzkiej Fundacji „KRWINKA” pomagającej dzieciom z chorobami nowotworowymi.

Tego dnia TOFU Studio nagrodzono w następujących kategoriach: I  Miejsce w Kategorii: Kalendarz Wieloplanszowy; I Miejsce w Kategorii: Kalendarz Charytatywny. II Miejsce w Kategorii: Ilustracja. Dodatkowo drukarnia NORMEX z Gdańska otrzymała także za tę pracę II Miejsce w Kategorii: Jakość.

tofu studio

tofu studio

Gdańskie TOFU Studio podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowało charytatywnie kalendarz, którego głównym celem było wsparcie wizerunkowe działań wybranej przez siebie fundacji. W tym roku do współpracy zaproszono Fundację „KRWINKA” z Łodzi pomagającą dzieciom z chorobami nowotworowymi. Tym razem przygotowano kalendarz wieloplanszowy z autorskimi ilustracjami, którego tematyką przewodnią są roboty. Poza wielobarwnymi planszami przypisanymi konkretnym miesiącom, każda z kart kalendarza ma również formę kolorowanki, do której dołączone są kredki. Projekt ROBOTY powstał przy ścisłej współpracy z drukarnią NORMEX z Gdańska, oraz firmą MARCOPOL z Chwaszczyna.

tofu studio

Dodatkowo w ramach całościowego projektu TOFU Studio przygotowało również wersję internetową kalendarza. Z zaprojektowanej i wdrożonej strony można bezpłatnie pobrać wszystkie ilustracje, wydrukować je i pokolorować wedle własnego uznania.

Studio przekazało także bezpłatnie pakiety wydrukowanych kart z ilustracjami do kolorowania wybranym szkołom podstawowym i przedszkolom do wykorzystania w ramach zajęć plastycznych.

tofu studio

tofu studio

tofu studio

tofu studio

tofu studio

tofu studio

W latach ubiegłych TOFU Studio miało okazję przygotowywać charytatywnie podobne projekty dla Fundacji Hospicyjnej, Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, czy też warszawskiej Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Wszystkie prace były również nagradzane w konkursach w Polsce oraz poza granicami naszego kraju.

 

Zoom Art to międzynarodowy konkurs poświęcony kalendarzom, którego trzecia edycja odbyła się w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach. Zgłoszone prace były oceniane przez profesjonalne Jury, w ramach którego zasiadali m.in.: dr Marian Słowicki – wykładowca w pracowni wizerunku, promocji i identyfikacji wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dr hab. Dawid Korzekwa – Grafik, projektant i adiunkt w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Prezes Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU (od 2007), Szymon Pieczyński – Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w Katedrze Badań Rynkowych i Marketingowych.

ROBOTY 2017:

Art Direction: Adam Chyliński

Roboty: Marcin Chyliński

Projekty: Zuza Zamorska, Ola Gołębiewska, Marcin Chyliński, Adrian Samselski

Kolory: Adam Chyliński

Koncept: Mikołaj Chyliński (6 y/o)

Website / Projekt: Adrian Samselski

Website / Code: Ksawery Kirklewski

Animacje: Marcin Chyliński, Ola Gołębiewska

Sound Design: Marcin A. Steczkowski, Dawid Lewandowski

Project Manager: Daniel Naborowski

Drukarnia: Drukarnia NORMEX

Sponsorzy: TOFU Studio Drukarnia NORMEX, MARCOPOL

Fundacja: „KRWINKA”

Grynasz Studio z nowymi projektami

Grynasz Studio z nowymi projektami

inwestowanie w sztukę

Jak rozpocząć przygodę z kolekcjonowaniem dzieł sztuki malarstwa