Targi Rzeczy Ładnych: TRŁ FRESH! #2 i TRŁ PRINT!

targi rzeczy ładnych

Najnowszy polski design na TRŁ FRESH! oraz najlepsze polskie plakaty i ilustracje na TRŁ PRINT! – Targi Rzeczy Ładnych otwierają jesienny sezon nie jednym, a dwoma wydarzeniami!  W jeden weekend – 14-15 września, w jednym miejscu – Centrum Koneser, zbierze się aż 250 wystawców z całej Polski. To największy jak do tej pory wrześniowy przegląd tego, co dzieje się w polskim projektowaniu.

TRŁ FRESH! #2 – nowy polski design (14-15 września)

Po sukcesie sukcesie ubiegłorocznej wrześniowej edycji Targów Rzeczy Ładnych, organizatorzy ponownie zapraszają na TRŁ FRESH! – gdzie szczególny nacisk położono na debiuty, nowe projekty i kolekcje i premierowe produkty. Ponad 150 wystawców i aż 50 debiutantów – na targach będzie można znaleźć zarówno początkujące marki, które debiutują przed warszawską publicznością, ale nie zabraknie też nowych kolekcji i premier od ulubionych producentów i projektantów polskiego designu.

Jak zawsze na odwiedzających będą czekały strefy tematyczne MEBLE, LAMPY, CERAMIKA I SZKŁO, TEKSTYLIA, VINTAGE, DZIECI, WELLNESS i AKCESORIA. Po raz pierwszy organizatorzy zapraszają też do nowej strefy – ROŚLINY – gdzie pokażą się marki kwiatowe, roślinne i doniczkowe, takie jak Plants for Humans (rośliny zielone), Badylarz – kwiaty cięte w euforii (kwiaty), czy Elementuj (kwietniki) oraz wiele innych.

– Nie możemy doczekać się spotkania z debiutantami – jesteśmy pewni, że kilkoro podbije gusty odwiedzających. Nasi faworyci to m.in. kolorowe stalowe meble od The Good Living&Co, MUAStudios ze zniewalająco ładną ceramiką, Archizo z Łodzi – twórcy edukacyjnych klocków architektonicznych oraz Simple House, na których stoisku znajdziecie… całe nowoczesne domy! – mówią Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski, którzy są pomysłodawcami i organizatorami Targów Rzeczy Ładnych. – Nie zabraknie też klasyków, nagradzanych i ulubionych marek TRŁ, takich jak Nudo Design, Tartaruga, Hadaki czy Åoomi Design Studio – dodają organizatorzy. 

Znakomicie zapowiadają się strefy WELLNESS i DZIECI. W tej pierwszej jak zwykle będzie czekała czołówka polskich niezależnych marek z kosmetykami ekologicznymi, świecami, perfumami i produktami poprawiającymi jakość codziennego życia. Na stoisku YOPE będzie można zrobić „refill” kosmetyków w płynie, a na stoisku Woskowijki by Malu zakupić ekologiczne opakowania zastępujące folię spożywczą. W strefie DZIECI będą czekały m.in. najlepsze książki dla najmłodszych od czołowych polskich wydawnictw takich jak Dwie Siostry, czy Wytwórnia.

TRŁ PRINT! – plakat / ilustracja / druk (14 września)

Na jeden dzień Centrum Koneser po raz pierwszy stanie się centrum polskiego plakatu i wszystkiego co związane z papierem! Prawie 100 znakomitych polskich plakacistów i ilustratorów z całej Polski zaprezentuje swoje prace, grafiki, serigrafie i sitodruki. Obok siebie staną obiecujący debiutanci i gwiazdy polskiej plakatowej sceny, tacy jak Dawid Ryski, Paweł Jońca, Joanna Górska, Jerzy Skakun, czy Bartosz Kosowski. Na ich stoiskach będzie można kupić plakaty zdobywające nagrody na międzynarodowych konkursach, ale też mniejsze ilustracje i rysunki.

– TRŁ PRINT! To spełnienie marzeń. Kochamy plakaty i to one są dzisiaj sztuką, którą otaczamy się w naszych domach. W jednym miejscu udało się zebrać czołowych polskich ilustratorów i projektantów reprezentujących wszystkie style i estetyki. Każdy, naprawdę każdy, znajdzie plakat na swoją ścianę – sygnowany, prosto od twórcy mówią organizatorzy.

Oprócz klasycznych plakatów i grafik będzie też można znaleźć projekty z mapami, książki, ogromny wybór notesów, nowoczesnych papeterii i akcesoriów związanych z papierem i drukiem. Swoje stoiska przygotują też m.in Fundacja Przekrój, wydająca Kwartalnik Przekrój oraz autorska księgarnia Tajfuny  z literatura azjatycką. Nie zabraknie też stoisk z oryginalnymi plakatami i reprintami plakatów z czasów PRL – plakatami filmowymi i reklamowymi najlepszych twórców Polskiej Szkoły Plakatu.

Wydarzeniem specjalnym podczas TRŁ PRINT! będzie wystawa Tribute to Kaja – prezentacja plakatów Ryszarda Kai – zmarłego wiosną klasyka polskiego plakatu, twórcy słynnego cyklu „Polska” – prawdopodobnie najbardziej znanego cyklu graficznego po 1989 roku.

targi rzeczy ładnych

– – – – – – – – – – –

TRŁ FRESH! #2

14-15 września

Centrum Koneser

Wstęp: 10 zł (na obie imprezy obowiązuje jeden bilet)

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1206081039573398/

 

TRŁ PRINT!

14 września

Centrum Koneser

Wstęp: 10 zł (na obie imprezy obowiązuje jeden bilet)

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/367832583880741/

 

Organizator:

Targi Rzeczy Ładnych

Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska, Paweł Stremski

 

drzwi tarasowe przesuwne

Drzwi tarasowe – Twoje okno na świat

Metalowe plakaty z Cyberpunk 2077 hitem w Stanach Zjednoczonych - Displate kontynuuje współpracę z CD PROJEKT RED.

Metalowe plakaty z Cyberpunk 2077 hitem w Stanach Zjednoczonych – Displate kontynuuje współpracę z CD PROJEKT RED.