Popraw mebel czyli warsztat meblarski

Popraw mebel czyli warsztat meblarski

Popraw mebel, czyli Redesign by Agnieszka Krawczyk to warsztat meblowy i sklep stworzony z miłości i pasji do mebli. Agnieszka Krawczyk odnawia meble, choć lepiej chyba powiedzieć, że postarza, ponieważ wszystkie projekty są stylizowane na retro. Stoły, krzesła, kanapy, fotele, ramki do zdjęć, walizki i inne gadżety, nabierają charakteru po wyjściu spod rąk pani Agnieszki. 

Agnieszka Krawczyk ratuje stare przedmioty, odnawia je i daje im nowy wygląd. Przy pomocy farby, przywraca je do życia. Przeglądając sklep internetowy, w którym sprzedaje swoje dzieła, lub archiwum najładniejszych projektów, które już znalazły swoich właścicieli, łatwo zauważyć, że projekty są bardzo spójne stylistycznie. Można z nimi urządzić cały dom i wszystkie pomieszczenia, będą się dobrze komponowały się ze sobą. Nie ma to żadnych nowoczesnych form ani technik, no chyba, że nowoczesne techniki postarzania przedmiotów. Za pomocą niedociągnięć pędzlem, patynowania czy zacieków, meble z historią, dostają nowe życie.

Sekretarzyk Shabby Chic

Pochodzi z Francji, został ręcznie pomalowany białą i szarą farbą a następnie patynowany i celowo postarzany. Sekretarzyk nie został dokładnie domalowany i poprzecierany, żeby wyglądał na stary. Aby mebel zachował na dłużej swój wygląd został pokryty woskiem, który dodatkowo nadał mu miękkości i nieco satynowego połysku.

poprawmebel (1)

Fotel Denim Look

Fotel w stylu berżera, przywieziony z Francji. Autorka pomalowała fotel białą farbą i nadała mu antycznego wyglądu. Tkanina jakiej użyła do pokrycia fotela to jeans. Nie był to oczywisty wybór, ponieważ z takim fotelem kojarzą się inne, bardziej barokowe tkaniny. Miejsca, gdzie tkanina łączy się z drewnem zostały wykończone złotymi dżetami.

poprawmebel (2)

Bujak Shabby Grey

Bujane fotele, same w sobie mają duszę i przywodzą na myśl chłodne jesienne wieczory przed kominkiem z dobrą książką i kubkiem gorącej herbaty. Ten fotel dzięki odnowieniu i przerobieniu go na stary styl zyskał dodatkowo unikatowy wygląd. Wykorzystano do pomalowania fotela szarą farbę oraz odcień antycznej bieli i pokryto woskiem, który utrwalił kolor.

poprawmebel (3)

Wózek old white & graphite

Wózek skazany na zapomnienie, dostał drugie życie w rękach Agnieszki Krawczyk. Może pełnić funkcje rekwizytu w czasie sesji zdjęciowych lub być zabawką, którą można dać w prezencie dziecku. Został dokładnie wyczyszczony ze starych farb i wosków, którymi był wcześniej pokryty. Dostał też nowy dyszel do ciągnięcia. Został pomalowany na biało z szarymi i grafitowymi akcentami.

poprawmebel (4)

Antracytowa Komódka Vintage

Przyjechała z Francji i na początku wymagała wiele pracy przy pozbywaniu się starych farb i lakierów. Nowy kolor komódki to antracytowy z białymi przetarciami. Na koniec została pokryta woskiem, który nadał jej delikatnego połysku.

poprawmebel (5)

Źródło: http://poprawmebel.pl/

 

 

[related_posts_by_tax]

 

Stylowy Czesław w Unii Europejskiej

Stylowy Czesław w Unii Europejskiej

Małe mieszkanie też może być piękne

Małe mieszkanie też może być piękne