w

Mieszkanie wykończone pod klucz – ile to kosztuje?

wykończenie pod klucz

Większość osób decydujących się na zakupienie własnego mieszkania z rynku pierwotnego wybiera to w stanie deweloperskim. Oznacza to, że mieszkanie musi być wykończone przed przeprowadzką. Jednak obecnie coraz więcej deweloperów oferuje też możliwość zakupienia mieszkania wykończonego pod klucz – z jakimi kosztami musimy się liczyć?

Mieszkanie wykończone pod klucz jest praktycznie gotowe do przeprowadzki. Musimy tylko je umeblować i udekorować. W ramach wykończenia lokalu pod klucz deweloper wykonuje większość prac, które musimy zlecić albo przeprowadzić samodzielnie w przypadku lokalu w stanie deweloperskim. Prace obejmują wykończenie ścian i podłóg, montaż stolarki drzwiowej oraz montaż wyposażenia łazienki.

 

Deweloperzy najczęściej oferują swoim klientom 3-4 wersje wykończenia mieszkania pod klucz. Każda z nich obejmuje konkretny zakres prac oraz materiały do wyboru z katalogu. Jako klient wskazujemy na te płytki, podłogi, ceramikę i armaturę, drzwi, które nam się najbardziej podobają – o resztę, czyli o ich zakup i montaż dba deweloper. Wielu deweloperów daje też swoim klientom możliwość skorzystania z usług projektanta wnętrz w cenie.

 

Z jakimi kosztami musimy liczyć się wtedy, gdy chcemy zakupić nowe mieszkanie w stanie pod klucz? Ceny zależne są głównie od wybranego pakietu. Najtańsze są pakiety mini czy basic, czyli podstawowe – wtedy cena to około 450-550 złotych za metr kwadratowy. Najdroższe pakiety to cena nawet 1200 złotych za metr kwadratowy, ale wtedy możemy przebierać w najmodniejszych i najlepszych materiałach znanych marek.

 

Z ofert pod klucz możemy skorzystać obecnie w wielu miastach w Polsce – mieszkania w Poznaniu na sprzedaż, we Wrocławiu, w Warszawie czy w Krakowie to tylko kilka przykładów. Więcej informacji możemy znaleźć na stronach internetowych deweloperów oraz w ich biurach sprzedaży.

 

Podsumowując, jeśli ważna jest dla ciebie wygoda, warto pomyśleć o wybraniu mieszkania wykończonego pod klucz. Nie trzeba wtedy samemu poszukiwać ekipy wykończeniowej, a gotowe do przeprowadzki mieszkanie można odebrać wcześniej!

 


 

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Najpiękniejsze luksusowe wnętrza aut projektuje polska firma

Najpiękniejsze luksusowe wnętrza aut projektuje polska firma

Baczyńska, Bogucka, Gessler, Mazolewski, Tymański, Vienio i inni podczas Targów Rzeczy Ładnych w aukcji charytatywnej na rzecz Fundacji Małgosi Braunek!

Baczyńska, Bogucka, Gessler, Mazolewski, Tymański, Vienio i inni podczas Targów Rzeczy Ładnych w aukcji charytatywnej na rzecz Fundacji Małgosi Braunek!