Mieszkanie wykończone pod klucz – ile to kosztuje?

wykończenie pod klucz

Większość osób decydujących się na zakupienie własnego mieszkania z rynku pierwotnego wybiera to w stanie deweloperskim. Oznacza to, że mieszkanie musi być wykończone przed przeprowadzką. Jednak obecnie coraz więcej deweloperów oferuje też możliwość zakupienia mieszkania wykończonego pod klucz – z jakimi kosztami musimy się liczyć?

Mieszkanie wykończone pod klucz jest praktycznie gotowe do przeprowadzki. Musimy tylko je umeblować i udekorować. W ramach wykończenia lokalu pod klucz deweloper wykonuje większość prac, które musimy zlecić albo przeprowadzić samodzielnie w przypadku lokalu w stanie deweloperskim. Prace obejmują wykończenie ścian i podłóg, montaż stolarki drzwiowej oraz montaż wyposażenia łazienki.

 

Deweloperzy najczęściej oferują swoim klientom 3-4 wersje wykończenia mieszkania pod klucz. Każda z nich obejmuje konkretny zakres prac oraz materiały do wyboru z katalogu. Jako klient wskazujemy na te płytki, podłogi, ceramikę i armaturę, drzwi, które nam się najbardziej podobają – o resztę, czyli o ich zakup i montaż dba deweloper. Wielu deweloperów daje też swoim klientom możliwość skorzystania z usług projektanta wnętrz w cenie.

 

Z jakimi kosztami musimy liczyć się wtedy, gdy chcemy zakupić nowe mieszkanie w stanie pod klucz? Ceny zależne są głównie od wybranego pakietu. Najtańsze są pakiety mini czy basic, czyli podstawowe – wtedy cena to około 450-550 złotych za metr kwadratowy. Najdroższe pakiety to cena nawet 1200 złotych za metr kwadratowy, ale wtedy możemy przebierać w najmodniejszych i najlepszych materiałach znanych marek.

 

Z ofert pod klucz możemy skorzystać obecnie w wielu miastach w Polsce – mieszkania w Poznaniu na sprzedaż, we Wrocławiu, w Warszawie czy w Krakowie to tylko kilka przykładów. Więcej informacji możemy znaleźć na stronach internetowych deweloperów oraz w ich biurach sprzedaży.

 

Podsumowując, jeśli ważna jest dla ciebie wygoda, warto pomyśleć o wybraniu mieszkania wykończonego pod klucz. Nie trzeba wtedy samemu poszukiwać ekipy wykończeniowej, a gotowe do przeprowadzki mieszkanie można odebrać wcześniej!

 


 

Najpiękniejsze luksusowe wnętrza aut projektuje polska firma

Najpiękniejsze luksusowe wnętrza aut projektuje polska firma

Baczyńska, Bogucka, Gessler, Mazolewski, Tymański, Vienio i inni podczas Targów Rzeczy Ładnych w aukcji charytatywnej na rzecz Fundacji Małgosi Braunek!

Baczyńska, Bogucka, Gessler, Mazolewski, Tymański, Vienio i inni podczas Targów Rzeczy Ładnych w aukcji charytatywnej na rzecz Fundacji Małgosi Braunek!