Daniel Koniusz w Kolonii Artystów

Daniel Koniusz w Kolonii Artystów

Podwójny język tworzy wiele rzeczywistości. Mówiąc podwójnie znaczy operować faktami tak, aby finalnie informacja tworzyła prawdopodobny obraz. Szczególnie dziś, kiedy przeszłość jest dostępna i trwa dzięki technologiom przyszłości. W takiej sytuacji informacja staje się kompozycją głosów, mutacją stwierdzeń, ciągiem powiadomień i opisów okoliczności.

 

Można powiedzieć, że informacja nie jest już na tyle istotna, co interakcja między jej nośnikiem, a sytuacją w jakiej jest odbierana.

Wystawa DOUBLESPEAK prezentuje konfigurację obiektów, projekcji wideo oraz interwencji, podkreślających dyfuzyjność wiedzy i opartego na jej podstawie języka, który przez nadmiar informacji prowadzi do zniekształcenia znaczeń i posiada jeszcze większy potencjał kreacyjny.

///

Daniel Koniusz (ur. 1985) ­ artysta audiowizualny. Mieszka i pracuje w Poznaniu gdzie prowadzi obecnie Pracownię Audiosfery na Uniwersytecie Artystycznym. Absolwent ASP w Poznaniu. Jego prace prezentowano m.in. w Królikarni w Warszawie, BWA Jelenia Góra, Galerii Nowej w Poznaniu.

Wystawa zorganizowana przez Wschód / www.galeriawschod.com i Kolonię Artystów

Daniel Koniusz
DOUBLESPEAK
Nowa Kolonia, Al. Grunwaldzka 51, Gdańska
17.06 ­ 17.07.2016
Wernisaż 17.06 / godz. 19.00

Ostecx Créative dla Browaru Fortuna

Ostecx Créative dla Browaru Fortuna

Porcelana z koncepcją. MIX&MATCH Ćmielów Design Studio

Porcelana z koncepcją. MIX&MATCH Ćmielów Design Studio