Farba tablicowa – jak wykorzystać ją w kuchni?

farba tablicowa

Zwykle ma ona praktyczne zastosowanie w pokojach dla dzieci, gdyż to maluchy najbardziej lubią wykazywać się kreatywnością, a „tablicówka” chroni przed ich entuzjazmem ściany, które nie są do tego zadania przeznaczone. Co jednak można zdziałać dzięki jej wykorzystaniu w przestrzeni kuchennej? Chętnie wam podpowiemy!

Po pierwsze: dla dzieci

Gotowanie to zajęcie, które często zajmuje rodzicom niemal całą uwagę. Nie chcąc jednak by w tym czasie nasze dziecko popadło w jakieś tarapaty powinniśmy zadbać o to, by zawsze mieć je na oku. Nie ważne czy kroimy, mieszamy, czy też właśnie szukamy odpowiedniego garnka – maluch nie powinien się wówczas nudzić, gdyż może wpaść na pomysł, który na chwilę zatrzyma nam pracę serca. Co można więc zrobić? Wykorzystując farbę tablicową wygospodarowujemy kawałek ściany, na którym nasza pociecha może oddać się radosnej twórczości, podczas gdy my będziemy się krzątać i robić coś pysznego do jedzenia. Ważne by miejsce odkrywania przez malucha swojej artystycznej części duszy było jednak oddalone od wszelkich zagrożeń mogących zranić, oparzyć lub przypadkowo strącone uderzyć dziecko – potem wystarczy już opakowanie kolorowej kredy i swobodna rozmowa z maluchem, by poczuł się ważny i szczęśliwy.

Po drugie: notatki

W zależności od tego, kto najczęściej przebywa w kuchni, forma notatek może się różnić. Czasem będzie to ulubiony przepis, czasem lista zakupów, której później zrobimy zdjęcie przed wyjściem do sklepu, a innym razem lista zadań do zrobienia. Wszystko to wydaje się dość banalne i ktoś mógłby powiedzieć, że od tego przecież jest front lodówki, by zadbać o miejsce na notatki, jednak forma z farbą tablicową jest często o wiele ciekawsza pod względem wizualnym. Co prawda nic nie stoi na przeszkodzie, by zmieszać ją z farbą magnetyczną – dzięki temu nasze lodówkowe magnesy na pewno nie pójdą w odstawkę. Takie wykorzystanie farby tablicowej umożliwia również zostawianie innym domownikom wiadomości, bez obaw, że kartka z informacją spadnie ze stołu. Używając do tego nie tylko białej kredy na pewno uda się każdemu stworzyć godną i ładną notatkę, rysunek lub jakąkolwiek wiadomość, która może drugiej osobie poprawić humor już z samego rana.

Po trzecie: ozdoba mebli

Nowoczesne wnętrza uwielbiają wykorzystywać naturalne i surowe materiały do stworzenia niebanalnych aranżacji. Jednym z nich jest oczywiście drewno. Czasem zniszczone meble z tego surowca nie muszą wcale odejść już do przeszłości, gdyż wystarczy odrobina samozaparcia, trochę więcej czasu i pracy i można je oszlifować, przemalować na zupełnie nieoczywiste kolory i np. zmienić uchwyty na coś zaskakującego i wyjątkowego. Jak to się ma do farby tablicowej? Tablicówka może również brać udział w takiej swobodnej renowacji lub ozdabianiu. A co gdyby:
– front szafki z lodówką pod zabudowę pokryć taką farbą?
– przód górnych szafek zostały pomalowany farbą tablicową?
– pomalować bok jednej z szafek, który jest najbardziej widoczny i to na nim stworzyć miejsce na notatki?
– wykorzystać farbę tablicową, aby stworzyć powierzchnię na cytaty motywacyjne lub inne miłe słowa, które chciało by się oglądać każdego poranka?
Wizja tak zrealizowanego projektu jest całkiem nęcąca – może warto było by ją zrealizować?

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja Blog.KuchniePinio.pl.

sun patterns

Katarzyna, Kuba i historia Sun Patterns

Przydomowy taras – zalety i wady

Przydomowy taras – zalety i wady