Bezprzewodowy odkurzacz – czym różni się od wersji z kablem?

Bezprzewodowy odkurzacz

Zanim kupimy nowe urządzenie, które ułatwi nam wypełnianie codziennych obowiązków domowych, zazwyczaj skrupulatnie sprawdzamy jego parametry i dobieramy model dopasowany do naszych osobistych preferencji. W przypadku zakupu odkurzacza pod uwagę bierzemy między innymi metraż mieszkania czy domu, częstotliwość sprzątania oraz ilość miejsca odpowiedniego do przechowywania urządzenia.

Tutaj więc pojawia się pytanie: czy lepiej wybrać bezprzewodowy odkurzacz, czy może wariant z kablem? Sprawdź, na jakie różnice warto zwrócić uwagę!

Odkurzacz bezprzewodowy czy przewodowy?

Taki sprzęt, jak bezprzewodowy odkurzacz, ma wielu zwolenników, ale nie da się ukryć, że wciąż wiele osób wybiera modele z przewodem. Popularność obu tych sprzętów może nam wiele powiedzieć o tym, jakie są potrzeby konsumentów i dlaczego wybierają konkretne odkurzacze. Okazuje się bowiem, że podczas zakupu zwracamy uwagę na znacznie więcej czynników niż tylko to, czy urządzenie posiada przewód, czy też może niekoniecznie. 

Warto jednak poznać różnice między tymi sprzętami. Na przykład odkurzacze z kablem nie wymagają ładowania, przez co zawsze są gotowe do użytku. Jednakże nie w każdym domu rozmieszczenie gniazdek jest na tyle komfortowe, aby odkurzanie nie wiązało się z koniecznością przepinania kabla. Przewód może również plątać się pod nogami, a i warto zaznaczyć, że wiele osób nie wykorzysta takiego sprzętu podczas sprzątania samochodu (brak gniazdek w pobliżu pojazdu).

Czy warto wybrać odkurzacz bezprzewodowy?

Wiemy już, że bezprzewodowy odkurzacz wymaga regularnego ładowania, natomiast urządzenie wystarczy odstawić po skończeniu sprzątania do stacji ładującej. Takie sprzęty często zajmują też znacznie mniej miejsca oraz są niezwykle poręczne. Bezprzewodowe odkurzacze także mają wymienne szczotki i wyróżnia je duża moc ssania. Jeżeli interesuje Cię model bez kabla, sprawdź, jakimi parametrami wyróżnia się odkurzacz pionowy Samsung.

Jaki jest polecany odkurzacz pionowy Samsung?

Jednym z częściej wybieranych modeli jest odkurzacz Bespoke Jet 90 Premium od marki Samsung. Te nowoczesne urządzenia wyróżnia przede wszystkim ponadczasowy design. Sprzęt prezentuje się tak dobrze, że nie jest konieczne jego chowanie w szafie czy schowku.

Odkurzacz Bespoke Jet 90 Premium VS20R9048T3 bezprzewodowy ma wysoką moc silnika sięgającą 550 W. Dzięki temu masz gwarancję, że podłoga będzie idealne czysta. Urządzenie poradzi sobie także z dywanami czy twardymi powierzchniami. Zastosowano tutaj silnik Digital Inverter oraz technologię Jet Cyclone, której zadaniem jest optymalizować przepływ powietrza.

Sprzęt będzie dobry dla osób o każdym wzroście, ponieważ dzięki teleskopowej rurze można dostosować jej wysokość do naszych osobistych preferencji. Odkurzacz ma wymienną baterię, która działa przez długi czas. Zdążysz posprzątać mieszkanie czy dom na jednym ładowaniu. Bateria będzie działała nawet do 60 minut. Jeżeli chcesz mieć jednak pewność, że nie zabraknie Ci czasu na sprzątanie, możesz w trakcie odkurzania ładować drugą baterię. 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Elektryczne rolety rzymskie

Rolety rzymskie i rolety dzień noc – które wybrać?

efekt rdzy na ścianie

Efekt rdzy na ścianie – modne rozwiązanie w aranżacji wnętrz