Apartament z otwartą strefą dzienną – funkcjonalny i designerski projekt Joanny Dolot

apartament z otwartą strefą dzienną
apartament z otwartą strefą dzienną

Naturalne materiały i stonowana kolorystyka – tak właśnie prezentuje się luksusowy apartament z otwartą strefą dzienną. Całości dopełniają dekoracyjne panele ścienne i grzejniki Bryce Mono marki Vasco. To właśnie ten projekt autorstwa Joanny Dolot z pracowni Kuka Wnętrza zdobył 1. nagrodę w kategorii Projekt Koncepcyjny w 12. edycji konkursu VASCO Integracja.

Luksusowy apartament z otwartą strefą dzienną – główne założenia projektu

Jasny i przestronny apartament to swoista oaza spokoju. Miejsce, w którym domownicy mogą odpocząć po długim męczącym dniu oraz nabrać energii i pozytywnego nastawienia na kolejny dzień. Dominują tu naturalne materiały – drewno i kamień oraz kolory ziemi. Sprzyjają one wyciszeniu i relaksacji, ale też czynią wnętrza ciepłymi i przytulnymi.

Głównym założeniem przy projektowaniu mieszkania o powierzchni 88 m2 było stworzenie luksusowej przestrzeni z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Kolorystyka wnętrza nawiązuje do kolorów ziemi, a użyte materiały, jak dębowa deska drewniana oraz fornirowane fronty zabudowy meblowej, dają poczucie ciepła i przytulności

– opowiada autorka projektu koncepcyjnego wnętrza, Joanna Dolot z pracowni Kuka Wnętrza.

Wyspa w roli głównej

Na szczególną uwagę zasługuje aranżacja otwartej strefy dziennej. Punktem centralnym projektu części dziennej jest kamienna wyspa kuchenna, której przedłużeniem jest drewniany stół. To one wyznaczają strefy funkcjonalne we wnętrzu, nadając przy tym naturalny ton całej aranżacji. Ulokowane na granicy kuchni i salonu, optycznie oddzielają je od siebie, ustalając jasny i klarowny podział ról.

Część kuchenna stanowi minimalistyczne, ale nie pozbawione pazura tło. Ciemna fornirowana zabudowa kuchenna poprowadzona na całą ścianę, skrywa bowiem nowoczesny sprzęt AGD w białym kolorze, który tworzy mocny kontrapunkt stylistyczny. Kontrast ten dodatkowo podkreśla biały blat oraz ściana tuż nad nim w wydzielonej strefie gotowania.

Strefa zmywania oraz przygotowywania posiłków została zaś przeniesiona na wyspę. Kamienna okładzina, która zdobi nie tylko jej blaty, ale całą bryłę mebla prezentuje się niezwykle efektownie. Przyciąga wzrok i buduje luksusowy charakter wnętrza.

apartament z otwartą strefą dzienną

Oaza spokoju

Na tym tle równie efektownie prezentuje się część salonowa. W przeciwieństwie do połączonej z kuchnią jadalni, dominują tu jasne, stonowane kolory, sprzyjające wypoczynkowi i relaksacji. W centrum aranżacji znalazła się kremowa, narożna sofa, której kształt i wykończenie doskonale wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie.

Obłe, lekko zaokrąglone formy siedzisk i oparć nawiązują do modnych, organicznych kształtów, a naturalna tkanina tapicerki wpisuje w ekotrend. Do designu mebla nawiązują też inne elementy wystroju wnętrza, w tym oryginalna dekoracja ścienna, która doskonale komponuje się z grzejnikami marki Vasco. Co więcej, jak mówi autorka projektu, to właśnie one stały się punktem wyjścia do aranżacji całej przestrzeni dziennej.

apartament z otwartą strefą dzienną

Dekoracyjny grzejnik Bryce Mono w kolorze piaskowym był inspiracją do zaprojektowania części dziennej niewielkiego apartamentu. Miejsce grzejników nie jest przypadkowe. Znajdują się one przy dekoracyjnym panelu ściennym, niczym rzeźby idealnie dopełniając wnętrze

– zdradza Joanna Dolot.

Pomysł ten doceniło także jury 12. edycji konkursu VASCO Integracja, w której projekt Joanny Dolot z pracowni Kuka Wnętrza zajął 1.miejsce w kategorii Projekt Koncepcyjny.

Autorką wizualizacji jest: Joanna Dolot, z pracowni Kuka Wnętrza

Autorka projektu: Joanna Dolot, z pracowni Kuka Wnętrza

Profil Instagram: Vascoart


Jak zaaranżować małą przestrzeń? Poznaj 5 sprawdzonych pomysłów

Jak urządzić drewniany domek na działce?

Wydruki CAD – profesjonalna realizacja od podstaw

 

aranżacja małych wnętrz

Jak zaaranżować małą przestrzeń? Poznaj 5 sprawdzonych pomysłów

wybór sofy do salonu

Wybór sofy do salonu – 5 pomysłów na idealny mebel