ALEKSANDRA MORAWIAK: “PÓŁŚWIATY”

ALEKSANDRA MORAWIAK: “PÓŁŚWIATY”

SH Studio zaprasza na pierwszą solową wystawę utalentowanej ilustratorki. Zostanie na niej zaprezentowany najnowszy cykl kolaży artystki zainspirowany tematem barw i ich znaczenia w procesie twórczym. Wernisaż „Półświatów” odbędzie się w czwartek – 14 czerwca w showroomie przy ul. Wilczej 44 w Warszawie.

 

„Organizacja wernisaży to bardzo ważna gałąź naszej działalności – mówi Jan Szadkowski, współwłaściciel SH Studio na Wilczej. Dzięki nim wspieramy pracę artystów, których twórcza estetyka do nas przemawia. W przypadku Aleksandry Morawiak znaleźliśmy fenomenalną nić porozumienia od momentu pierwszego spotkania. To jak tworzy, idealnie koresponduje z filozofią SH Studio i sposobem naszej pracy. Podchodzimy z szacunkiem do tradycji, ale nie obawiamy się zademonstrowania własnego artystycznego temperamentu – my twórczo interpretujemy meble vintage, Aleksandra klasyczną technikę kolażu. Podobnie jak dla niej, również dla nas kolor jest jednym z ważniejszych środków ekspresji zarówno w procesie kreowania wnętrz, jak i designu. Dlaczego sztuka jest dla nas tak ważna i wpisaliśmy jej obecność we wnętrzach na nasze sztandary? Sztuka i design, wokół którego się poruszamy – meble i szkło Mid Century Modern – mają w sobie ładunek estetyczny, intelektualny, emocjonalny. Zatem kształtują codzienność w sposób, który uważamy za ważny – budują dom jako miejsce, w którym przedmioty stają się impulsem do rozmowy, dyskusji, włączają w krwiobieg pokoleń, coś znaczą, i nie tylko w sensie materialnym.”

ALEKSANDRA MORAWIAK: “PÓŁŚWIATY”

Aleksandra Morawiak jest absolwentką fotografii łódzkiej Szkoły Filmowej,  ilustratorką specjalizującą się w technice kolażu. Swoje prace pokazywała na wystawach zbiorowych w Berlinie, Kopenhadze, Mediolanie i San Francisco. Od dwóch lat współpracuje z prasą, między innymi tytułami takimi jak: „Kukbuk”, „Zwierciadło”, „Pani”, „Wysokie Obcasy Extra” czy „Design Alive”. W tym krótkim czasie dała się poznać jako charyzmatyczna artystka, która rozkochała odbiorców w swoim wyrazistym, poetyckim języku, uwodzących światach.

ALEKSANDRA MORAWIAK: “PÓŁŚWIATY”

ALEKSANDRA MORAWIAK: “PÓŁŚWIATY”

Główną sferą zainteresowań Aleksandry Morawiak jest człowiek oraz jego relacja z przestrzenią i samym sobą; szczególnie pasjonuje się tematami poświęconymi psychologii, literaturze i kinematografii. O najnowszym cyklu, skoncentrowanym na temacie barw, mówi: „Myśląc o kolorach, czuję wszechogarniającą integralność, emocje, historie, holistyczne spojrzenie na świat przedmiotów i relacji. Kolor jest wyrazem mojej tęsknoty za nieregularnym, organicznym rysem w procesie tworzenia. Subtelnym i zupełnie unikalnym manifestem materii i człowieka, który ją kształtuje”.

 

 

 

Wielofunkcyjny polski design

Wielofunkcyjny polski design

Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach

Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach