Spędź wiosnę we Wrocławiu – wydarzenia kulturalne roku 2017

wrocław na weekend

Wrocławskie Święto Wiosny

Wiosną wszystko budzi się do życia, a najlepszy dowód na to stanowią zabawy w wesołym miasteczku. We Wrocławiu niewielki Luna Park Lorenzo przy pl. Społecznym stoi nieustannie, ale gościnne wesołe miasteczka, takie jak wielki Luna Park Boos, przyjeżdżają tylko na wiosnę i stają tuż przy nim. To właśnie one stanowią główną atrakcję organizowanego przez Miasto Wrocław Wrocławskiego Święta Wiosny odbywającego się we Wrocławiu systematycznie począwszy od roku 2006. Na przełomie miesięcy marca i kwietnia, przez mniej więcej trzy tygodnie, mieszkańcy Wrocławia i jego goście mogą podnieść sobie adrenalinę i zabawić się w wesołym miasteczku. To już nie tylko przejażdżka na łabędziach czy parasolach, ale przede wszystkim na karuzeli łańcuchowej, diabelskim młynie, rollercoasterze oraz młotach, z których wydobywa się zawsze najwięcej krzyku. Wrocławskie Święto Wiosny w roku 2017 odbędzie się na przełomie marca i kwietnia.

 

Noc Muzeów w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów

Muzea ze swoimi wystawami przyciągają jak magnes. Nic dziwnego, że Noc Muzeów, odbywająca się w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów, uchodzi na najbardziej popularne wydarzenie kulturalne na świecie. We Wrocławiu Noc Muzeów organizowana przez Miasto Wrocław, pojawiła się w roku 2005 i od tej pory systematycznie powraca każdego roku. Noc Muzeów na świecie zadebiutowała w roku 1997, w Niemczech, z kolei Międzynarodowy Dzień Muzeów narodził się w 1977 roku, w Rosji, z inicjatywy ONZ. Noc Muzeów w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów w roku 2017 odbędzie się 20-go maja.

 

Europa na Widelcu

Zapanowała moda na zdrowy styl życia, a zdrowy styl życia to także zdrowe odżywianie. Europa na widelcu, choć narodziła się niedawno, stanowi jedno z największych wydarzeń kulinarnych w Europie, a organizuje je firma FM Pro. Późną wiosną, wokół Ratusza na wrocławskim Rynku, rozkładają się stoiska, na których można smakować jedzenie z niemal pięćdziesięciu zakątków Europy. Europa na Widelcu w roku 2017 odbędzie się na początku czerwca.

 

Festiwal Dobrego Piwa

 We Wrocławiu piwo pito już w średniowieczu, a choć minęły stulecia, nic się w tej materii nie zmieniło. Obecnie pije się je między innymi w takich słynnych miejscach jak Piwnica Świdnicka w Starym Ratuszu, Spiż w Nowym Ratuszu, Browar Pod Złotym Psem na Rynku, czy Browar Miejski na Psim Polu. Co więcej, od 2010 roku, późną wiosną, za sprawą Centrum Kultury Zamek, organizuje się również Festiwal Dobrego Piwa. W latach 2010-2013 impreza odbywała się właśnie w Zamku, a w roku 2014 przeniosła się na stałe na Stadion Miejski. To prawdziwa uczta zarówno dla fanów piwa, jak i dla osób, które chciałyby spróbować najróżniejszego browaru z wielu krajów Europy. Festiwal Dobrego Piwa w roku 2017 odbędzie się na początku czerwca.

GS
Firma FM PRO zajmuje się organizacją eventów, koncertów, produkcji telewizyjnych oraz filmowych. Sprawdź ich portfolio na: fmpro.pl/portfolio/europa-na-widelcu-2016/.
Polska ilustratorka w limitowanej kolekcji IKEA ART EVENT 2017

Polska ilustratorka w limitowanej kolekcji IKEA ART EVENT 2017

11. spotkanie OKK! design już 27 marca

11. spotkanie OKK! design już 27 marca