Oświetlenie do loftu. Jak je wybrać?

Oświetlenie do loftu. Jak je wybrać?

Ceglane wykończenia, chromowane dodatki oraz prosty, przemysłowy design to doskonały odpoczynek od klasycznego przepychu. Wcale nie musimy zamieszkać w starej fabryce, by stworzyć prawdziwy loft we własnym mieszkaniu. Jak to zrobić? Wystarczy postawić na maksymalną prostotę wnętrza i surowe materiały. Nie bez znaczenia jest również oświetlenie. Zobacz, jakie lampy najlepiej sprawdzą się w takich aranżacjach.

 

Wnętrza w stylu loft wywodzą się z architektury fabrycznych budynków i przemysłowych hal, co w zestawieniu z nowoczesnym designem tworzy wyjątkowy klimat. Są przestronne i oszczędne w detalach. W mieszkaniu urządzonym w stylistyce industrialnej nie ma miejsca na gładzie gipsowe i szlifowane kafle, podobnie jak nie ma w nim miejsca na słodkie lampy w pastelowych kolorach. Dlaczego? Ponieważ styl loftowy ma określoną paletę barw, w której prym wiedzie ponadczasowa czerń, biel oraz odcienie metalu i drewna.

oswietlenie loftu-1

Oświetlenie do loftowych wnętrz ma bardzo oryginalny design. Ponieważ materiałem charakterystycznym dla tego stylu jest metal, bardzo popularne są lampy imitujące lub wykonane właśnie z tego tworzywa. Polska marka Black Red White oferuje szereg stylowych propozycji oświetlenia do loftowego wnętrza. Wśród nich na dużą uwagę zasługuje kinkiet Club, który swoim wyglądem przypomina stary samochodowy reflektor oraz lampa wisząca Saida z ażurowym metalowym kloszem. Obie te lampy idealnie podkreślą surowy wystrój i będą niezawodnym źródłem światła – zarówno w centrum salonu, jadalni, jak i kuchni.

W stylowym lofcie dominuje przestrzeń i oszczędność w detalach, dlatego główną cechą elementów oświetlenia jest prostota. Bardzo często można spotkać w nim kompaktowe lampki stołowe o nowoczesnym designie. Ich minimalistyczną formę ocieplają drewniane elementy np. nóżki, które można znaleźć w lampie Metropolitan dostępnej w salonach polskiej marki Black Red White.

oswietlenie loftu-2

Potencjał tkwiący w loftowych wnętrzach jest ogromny. Pożądany efekt możemy dowolnie kreować za pomocą oświetlenia, które podkreśli lub złagodzi surowy wystrój. Doskonałym źródłem światła, a także niewątpliwie ciekawą dekoracją będą lampy wiszące, które skupiają światło w jednym konkretnym miejscu, np. nad stołem w jadalni. Dla miłośników stylu loft marka Black Red White przygotowała bardzo efektowne lampy wiszące Perth, Marine oraz Etna.

Więcej pomysłów na stylowe oświetlenie znajdziesz na stronie www.brw.com.pl oraz w salonach Black Red White.

Herbata po japońsku

Herbata po japońsku, czy kawa po turecku – jak serwować popularne napoje?

Dizajn pierwotny: drewno w domu

Dizajn pierwotny: drewno w domu