Myszka Miki w wykonaniu panGenerator

Myszka Miki w wykonaniu panGenerator

panGenerator to warszawska, interdyscyplinarna, nowomedialna grupa artystyczna. Została założona w 2010 roku przez Piotra Barszczewskiego, Krzysztofa Cybulskiego, Krzysztofa Golińskiego i Jakuba Koźniewskiego.

Ich celem jest łączenie designu i ekspresji artystycznej z nowymi technologiami, a także współpraca z przedstawicielami zróżnicowanych środowisk – inżynierów, projektantów mody, muzyków czy programistów. Grupa wspiera również edukację na polu wykorzystania nowych technologii w kreacji artystycznej i projektowaniu.

Mikifon to interaktywna, kinetyczna rzeźba audiowizualna, inspirowana postacią Myszki Miki, stworzona na zamówienie Disneya. Obracający się dookoła sprzęt, zbiera dźwięk z otoczenia, który następnie przekształca w rytmiczną melodie.

Całość brzmienia uzależniona jest od publiczności biorącej udział w interakcji. Dodatkową atrakcję stanowią dopasowane wizualizacje pojawiające się na wyświetlaczu umieszczonym w ruchomej części mikrofonu.

pan generatir 2

pan generator 1

pan generator 6

pan generator 4

pan generator 3

MICKEYPHON – kinetic av sculpture created for Disney from ◥ panGenerator on Vimeo.

Instalacja stanowi połączenie eleganckiego i nowoczesnego designu z interesującymi funkcjami, które angażują zarówno młodszych jak i starszych odbiorców. Mikifon można było już oglądać w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, a teraz rzeźba ruszyła do innych miast, w tym za granicę.

http://pangenerator.com

 

https://www.facebook.com/pangenerator

Wystawa główna 25. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Wilanowie „Plakat – remediacje”

Wystawa główna 25. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Wilanowie „Plakat – remediacje”

Kolektyv - pasjonaci mebli i akcesoriów w jednej drużynie

Kolektyv – pasjonaci mebli i akcesoriów w jednej drużynie