WUWA2 – Kooperatywa według KMA

kooperatywa KMA
Polski rynek mieszkaniowy nie oferuje wielu alternatyw dla tych, którzy nie chcą własnego domu, a oferta deweloperów z różnych względów nie spełnia ich oczekiwań. Wrocławska pracownia KMA Kabarowski Misiura Architekci proponuje alternatywę, a konkretnie Kooperatywę, czyli projekt nowoczesnej, wielorodzinnej miejskiej willi. A wszystko w ramach wrocławskiego projektu Nowe Żerniki – WUWA2.

Nowoczesny budynek podzielony na strefy mieszkalne gwarantuje komfort mieszkańcom, spełnia wszelkie walory użytkowe i sprzyja budowie sąsiedzkiej mikrospołeczności.

KMA_kooperatywa_04_1200px

Kooperatywa to dwupiętrowy dom podzielony na cztery mieszkania wielkości 123 metrów kwadratowych. Na parterze znalazło się miejsce na garaże i dwa lokale usługowe, których wynajem pomoże pokryć część kosztów powstania willi. Do jej budowy wystarczą inwestycje i chęci czterech rodzin, ponieważ budynek można wznieść sposobem gospodarczym, a więc bez udziału dewelopera.

KMA_kooperatywa_02_1200px

Projekt willi jest prosty, ale nowoczesny i bardzo estetyczny, dzięki czemu powinien trafić w zróżnicowane gusta. Każde mieszkanie zapewnia odpowiednią dozę prywatności i przestrzeni dzięki dużym oknom i tarasom, a do integracji zachęca wspólny ogród.

KMA_kooperatywa_03_1200px

Pracownia przygotowała nie tylko projekt wizualny budynku Kooperatywa, ale również jego specyfikację techniczną oraz kosztorys opiewający na 2,6 mln złotych. Po podziale koszty przypadające na jedną rodzinę wynoszą około 650 tys. złotych, co biorąc pod uwagę metraż i komfort mieszkania „na swoim” można uznać za niewygórowaną inwestycję.

O.G.R.Ó.D. czyli Olśniewające Grządki i Rabatki Ówczesne i Dzisiejsze”

O.G.R.Ó.D. czyli Olśniewające Grządki i Rabatki Ówczesne i Dzisiejsze”

Patyna: vintage jest w cenie

Patyna: vintage jest w cenie