Jak wybrać kanapę?

Jak wybrać kanapę?

Salon jako pokój gościnny musi charakteryzować się przede wszystkim komfortem oraz przytulną atmosferą. Dobór mebli do pomieszczenia jest niezwykle ważny, a szczególnie istotną rolę pełni zestaw wypoczynkowy. Niezależnie od tego, jaką funkcje będzie pełnić kanapa w danym salonie, jej wybór powinien być przemyślany i zaplanowany. Warto wziąć pod uwagę wymiary pomieszczenia oraz zastanowić się czego oczekujemy od sofy. Czy ma pełnić równocześnie rolę łóżka? A może chcemy, aby pomieściła jak najwięcej osób podczas imprez organizowanych w domu? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Rozmiar kanapy

Ważne jest, aby przy wybieraniu tego mebla do salonu uwzględnić wielkość i proporcje wnętrza.
W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się kanapy rozkładane i wersalki. Taki mebel nie przytłoczy swoimi wymiarami niewielkiej przestrzeni, pozwalając na dalsze jej zagospodarowanie. Wypoczynek tego typu dzięki swojej funkcjonalności może pełnić również rolę łóżka.

W przypadku pokojów gościnnych połączonych z kuchnią doskonałym rozwiązaniem będą narożniki do salonu. Kanapa tego typu oddzieli w sposób praktyczny i wizualny część jadalną od pokoju dziennego. Spełni także oczekiwania osób, które szczególnie cenią sobie wygodę. Dodatkową zaletą narożnika jest jego wysoka funkcjonalność – ten mebel jest równocześnie sofą i fotelem wypoczynkowym, a po rozłożeniu pełni funkcję łóżka z pojemnikiem na pościel.

Kolor i styl

Obecnie na rynku można znaleźć zestawy wypoczynkowe w wielu wariantach stylistycznych i kolorystycznych. W zależności od stylu, w jakim utrzymany jest salon możemy dobrać kanapę, która jak najlepiej odpowiada naszym gustom oraz tworzy spójną całość z resztą mebli. Z pewnością trzeba też zwrócić uwagę na rodzaj obicia. Tapicerki skórzane lub skóropodobne są łatwe w czyszczeniu oraz nadają luksusowego wyglądu pomieszczeniu, jednak warto się zastanowić, czy jest to nas najważniejsze – skórzana kanapa nie jest najwygodniejszą opcją oraz posiada kilka innych wad, jak na przykład to, że latem klei się do ciała. Warto postawić zatem na tapicerki miękkie w dotyku oraz odporne na zaplamienia oraz uszkodzenia mechaniczne.

Istotną sprawą jest również kolor mebla. Jasny odcień kanapy, choć elegancki i stylowy, będzie zdradzał wszelkie powstałe na niej zabrudzenia. Sofa o jaskrawym obiciu może stanowić świetny akcent kolorystyczny w jasnym, sterylnym wnętrzu. Małe pomieszczenia można w prosty sposób powiększyć optycznie – wystarczy dobrać kolor kanapy pod kolor ściany. W ten sposób mebel zleje się z tłem tworząc kolorystyczną całość, co spotęguje wrażenie przestrzenności.

Dom otwarty na naturę

Dom otwarty na naturę

Najmniejszy w Polsce dom niskoenergetyczny

Najmniejszy w Polsce dom niskoenergetyczny