w

HTC VIVE w finale konkursu Dobry Wzór

HTC VIVE w finale konkursu Dobry Wzór

System wirtualnej rzeczywistości HTC VIVE znalazł się z w finale dwudziestej trzeciej edycji “Dobry Wzór 2016”, konkursu na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. System wirtualnej rzeczywistości marki HTC został zakwalifikowany do finału w kategorii „nowe technologie”.

Dobry Wzór
Dobry wzór to pierwsza w Polsce nagroda wyróżniająca dobrze zaprojektowane produkty, dostępne na polskim rynku. Celem konkursu jest uhonorowanie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów. W dwuetapowej ocenie wzorniczej, najpierw Komisja Ekspertów wyłania finalistów. W drugim etapie multidyscyplinarne Jury wybiera laureatów w dziewięciu kategoriach. W tym roku zgłoszono 222 produkty – to rekordowa liczba w historii konkursu.

HTC Vive product 3

Technologia przyszłości dla każdego
HTC VIVE to, współpracujący z komputerem PC, zaawansowany, ale łatwy w obsłudze system służący do obcowania ze światem wirtualnej rzeczywistości. Po założeniu gogli VIVE, użytkownik przenosi się w wykreowane światy – będąc we własnym pokoju może zagrać w golfa na Saharze, przemierzając metry własnej wykładziny przenosi się na wrak Titanica czy staje się mistrzem gry w Zombie.

HTC VIVE, jako jedyny, umożliwia realne poruszanie się po wirtualnym świecie i udowadnia, że zakres nowej technologii jest niemal nieograniczony! Sprzęt śledzi ruchy użytkownika, a kontrolery
są bardzo intuicyjne. Dzięki niskiej letencji (opóźnienia sygnału) poczucie immersji jest nieporównywalne do znanych wcześniej rozwiązań i technologii. Zaburzenia błędnika nie występują w przypadku używania HTC VIVE, a osoby z wadami wzroku mogą go używać bez kłopotu.

Gala wręczenia nagród oraz wernisaż wystawy pokonkursowej Dobry Wzór 2016 odbędą
się 20 października, w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, w Warszawie.

Co myślisz?

Napisane przez Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wydanie specjalne „Buildera”. W całości o futurystycznym projekcie

Wydanie specjalne „Buildera”. W całości o futurystycznym projekcie

HEXAL design - geometryczny design

HEXAL design – geometryczny design