Studio Design – nieznane i utytułowane

Studio Design – nieznane i utytułowane

Czy można skompletować prawie wszystkie najważniejsze nagrody w świecie designu i pozostać nieznanym? Łódzka marka – Studio Design jest dowodem na to, że tak. Prace tych polskich projektantów zdobyły uznanie na całym świecie, jednak w Polsce wciąż pozostają nieznani.

Prawie dwadzieścia lat na rynku
Studio Design powstało w 1998 roku w Łodzi. Co oznacza, że już w przyszłym roku świętować będzie dwudziestolecie istnienia. Dyrektor kreatywną studia jest Izabela Jurczyk – absolwentka łódzkiego ASP i znakomita graficzka.

Poprzez swoją działalność od początku chcieliśmy upiększać świat, w co niewielu wierzyło w szarych i smutnych latach dziewięćdziesiątych – mówi Izabela Jurczyk. Trzeba przyznać, że cel został osiągnięty. Prace Studio Design wyróżniają się na rynku niesamowitym wzornictwem, które nie ma sobie równych na świecie.

W przeciągu tych lat Studio przeszło prawdziwą przemianę, rodem z hollywoodzkich filmów. Od małej firmy, którą tworzyli pasjonaci o artystycznych duszach, aż po markę o światowej renomie, która dziś pracuje dla m.in. instytucji rządowych i wielkich firm.

Największe nagrody
Wielu Polaków wciąż wątpi, że rodzime firmy mogą odnieść sukces na arenie międzynarodowej. Tymczasem Studio Design niemalże od początku swojego istnienia zdobywało liczne nagrody.

Pierwsze wygrane plebiscyty były oczywiście w Polsce. Tu warto wspomnieć o bardzo dobrze znanej CHIMERZE, w której złoto, Izabela Jurczyk otrzymała już w 2003 roku. To był jednak dopiero początek. Zaledwie klika lat później jej prace zostały docenione w Stanach Zjednoczonych. Pierwszym konkursem za oceanem był International Design Awards Competition w 2009 roku, gdzie wywalczyła wysokie trzecie miejsce. Już rok później Studio zostało uhonorowane złotem i platyną na Creativity International Award w dwóch różnych kategoriach – Dimensional Promoton Campagin i Calendar Design. Tylko światowa czołówka designu może pochwalić się takimi osiągnięciami.

Jednak Studio Design odnosi sukcesy nie tylko w USA. W swoim dorobku mają również nagrody zdobyte w Europie, m.in. FACES OF DESIGN. Trzykrotnie zdobyli także A’Design odbywającym się w światowej stolicy mody i designu – Mediolanie.

Studio ma na swoim koncie nie tylko światowej sławy nagrody, ale także liczne wystawy. Brali udział w m.in. wystawie towarzyszącej obchodom 20-lecia przyjęcia Polski do Rady Europy, która odbywała się w polskiej ambasadzie w Strasburgu czy w Wielkiej Wystawie Światowej Expo w Mediolanie, gdzie Studio Design miało swoją indywidualną prezentację.

Projekty dla Banku Światowego
Po fali sukcesów na świecie, Studio Design otrzymało wiele zleceń od największych firm i instytucji w Polsce i zagranicą. W ciągu ostatnich kilku lat pracowali dla m.in. Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej – tworząc materiały promocyjne, Filharmonii Łódzkiej, Centrum Nauki i Sztuki, Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie czy jednego z największych producentów ceramiki w Polsce – Grupy Paradyż.

Jednak z największa dumą Izabela Jurczyk mówi o Banku Światowym (The World Bank). Łodzianie przygotowali dla nich liczne raporty oraz materiały konferencyjne wraz z pełną identyfikacją konferencji AGING, która odbyła się w 2014 roku w Monachium.

Mało znani w Polsce
Pomimo blisko dwudziestoletniego doświadczenia w tworzeniu materiałów promocyjnych i akcydensów Studio Design wciąż pozostaje mało znane w naszym kraju. Wydaje się, że duże marki nadal boją się podejmować współpracę z polskimi firmami zajmującymi się designem. W dalszym ciągu panuje przekonanie, że w kwestii promocji wizualnej, na zachodzie są znacznie lepsi partnerzy.

Studio Design udowadnia, że rodzime firmy odnalazły niszę, w której sprawdzają się idealnie. Świeże spojrzenie na panujące trendy powoduje, że nasi rodzimi designerzy, potrafią swoimi projektami zachwycać nawet największych specjalistów i krytyków. Szkoda, że polskie firmy tak rzadko dostrzegają prawdziwy talent, który znajduje się tak blisko nich.

sztuka projektowania kurs

Kurs Sztuka Projektowania w Gdańsku

EXPO 2017

Poznajcie autorów polskiego pawilonu na EXPO 2017