Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Dzieci też bawią się w SIECI! – Gdynia Design Days

Czy Twoje dziecko potrafi zbudować rakietę kosmiczną z kartonów? Czy po rozpakowaniu prezentów godzinami bawi się pudełkami i papierem tworząc własne konstrukcje? Czy ma tysiąc pomysłów na minutę? Jeśli czujesz, że masz w domu małego projektanta, przyjdź z nim na ósmą edycję Gdynia Design Days! W programie mnóstwo bezpłatnych atrakcji, które pobudzą wyobraźnię i pomogą rozwinąć twórczy potencjał. Festiwal startuje 3 lipca!

Bawimy się designem

W Terminalu Designu na placu Kaszubskim pojawi się wystawa dedykowana dzieciom. Jesteście ciekawi, kto wynalazł krzesło? Zastanawialiście się, na czym siedzieli nasi przodkowie? Albo nad tym, czy wygodnie siedzi się na krześle z trzema nogami? Jeśli tak, koniecznie musicie odwiedzić wystawę „Co to jest design? Krzesła”. – W niektórych miejscach, np. w wesołych miasteczkach, albo przy zjeżdżalniach zdarza się widzieć miarkę. Jeśli dziecko jest za małe, nie może skorzystać z atrakcji. Na naszej wystawie będzie odwrotnie. Premiujemy maluchy i tylko one zapraszane są do środka – tłumaczy kuratorka, Ewa Solarz. Wystawa została zaprojektowana tak, by była przyjazna i bezpieczna dla dzieci. Pomieszczenia pełne krzeseł są wyłożone miękką gąbką, a z głośników słychać narrację lektora. Dzięki planszom narysowanym przez Patryka Mogilnickiego z wystawy będą mogły skorzystać nawet maluchy, które nie potrafią jeszcze czytać. A co z dorosłymi? – Dorośli obejrzą wystawę z zewnątrz, przez szybę. Jest bowiem „dwustronna” – wyjaśnia Ewa Solarz.

Zrzut ekranu 2015-06-24 14.33.28
źródło: materiały prasowe

Czy krzesło daje super moce?

Czytaj też:   Najlepsze polskie projekty drukowane 2015 roku - Album "Print Color"

Warsztat „Świat bez krzeseł” będzie okazją do przewrotnej zabawy z wyobraźnią i zastanowienia się, jak wyglądałby świat, w którym ludzie nie siedzą, a wszystko robią na stojąco. Jak zaprojektowane byłyby mieszkania, samochody, kina? Z kolei Katarzyna Bogucka i Szymon Tomiło zapraszają na warsztaty, które będą pretekstem do wyobrażenia sobie, jakiej mocy nabrałby człowiek siadający na Super Krześle i jak wykorzystałby taką moc.

Zrzut ekranu 2015-06-24 14.33.34
żródło: materiały prasowe

Warsztaty w Terminalu Designu pozwolą zaangażować dzieci w dialog o mieście, w którym żyją, bawią się i dorastają. Natalia Uryniuk przygotowała warsztat z ilustracji „Rybka w sieci” nawiązujący do historii Gdyni i jej rybackich korzeni. Z kolei Ferwerk zaprasza na „Zarzucamy sieć na Dizajn”, czyli zabawę z animacją poklatkową. Wykorzystując technikę wycinanki oraz animacji materiałów sypkich i przedmiotów dzieci „wyłowią” z morza rzeczy, które można znaleźć na jego dnie i przekształcą je m.in. w elementy architektury. Na koniec coś dla super bohaterów! Podczas warsztatów „W sieci” z Anną Ustarbowską maluchy spróbują stworzyć makietę miasta idealnego, w którym mogliby żyć prawdziwi super bohaterowie.

Więcej na: www.gdyniadesigndays.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.