Cuprum Square stanie we Wrocławiu w miejscu kontrowersyjnego biurowca

Cuprum Square stanie we Wrocławiu w miejscu kontrowersyjnego biurowca

Każdy Wrocławianin na hasło „Cuprum” wspomni kontrowersyjny biurowiec przy pl. Jana Pawła II, który słynął z tego, że szpecił przestrzeń miejską. Przez pewien czas wisiała na nim jedna z największych reklam w Polsce. Po budynku należącym do spółki KGHM, została tylko kupa gruzu a pracownia architektoniczna z Bytomia medusa group, już przygotowała koncepcję nowego zagospodarowania przestrzeni bo starym biurowcu. 

cuprum stary

Przez długi czas na budynku starego Cuprum wisiała ogromna reklama jednego z najemców części biur w Cuprum. Straszyła rozmiarem, ale przynosiła właścicielowi spore zyski i skutecznie maskowała wątpliwą urodę biurowca. Cuprum powstało pod koniec lat 60. ubiegłego wieku i było siedzibą Zakładów Badawczych i Projektowych Cuprum. 30 lat później, utrzymywał się z pieniędzy za wynajem biur różnym branżom. Właściciel budynku, czyli spółka KGHM, wielokrotnie przeprowadzała remonty i modernizacje budynku, aby przystosować budynek do wymogów technicznych a także do potrzeb najemców. Niestety stary budynek, mimo starań, nie przystawał do potrzeb. Niskie kondygnacje, brak parkingu podziemnego i klimatyzacji, spowodował podjęcie decyzji o wyburzeniu. A do tego ta nieciekawa prezencja.

 

cuprum (2)

Za koncepcję nowych budynków Cuprum Square, które stanią na pl. Jana Pawła II, w miejscu starego Cuprum, odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna medusa group z Bytomia. Projektanci Przemo Łukasik oraz Łukasz Zagała stworzyli dwa obiekty, których łączna powierzchnia będzie wynosiła 30 tys. m2. Mniejszy budynek będzie liczył 7 pięter, natomiast większy, 20 tys. m2 oraz jedno piętro więcej niż jego mniejszy kolega.

cuprum (3)

Jeden z budynków zaprojektowano tak, żeby jego duża część, stanowiła przestrzeń konferencyjną. A obydwa budynki, będą połączone ze sobą parkingiem podziemnym, którego bardzo brakowało najemcom starego Cuprum.

cuprum (1)

Cuprum Square ma stanowić kompleks biurowo – usługowy, który umożliwi najemcom elastyczne i komfortowe korzystanie z wynajmowanych powierzchni biurowych.

cuprum (4)

Dla właścicieli powstających budynków, czyli spółki KGHM, ważne było, aby obiekt spełniał normy certyfikatu LEED na poziomie Gold. Dzięki temu, budynki będą przyjazne dla środowiska. Niskie zużycie energii, niska emisja do atmosfery oraz wykorzystanie na etapie budowy, ekologicznych materiałów budowlanych i urządzeń technicznych.

 

cuprum (6)

Projekt ma w zamyśle, elegancko przystawać do reprezentacyjnej części Wrocławia. Właściciele placu przeznaczonego pod budowę obiektu, zakładają, że budowa potrwa około dwóch lat. Oddanie budynków do użytku, wstępnie planowany jest na 2018 rok.
[related_posts_by_tax]
Źródło: http://www.medusagroup.pl/

Sig 1 A587 czyli Marian Sigmund w limitowanej wersji

Sig 1 A587 czyli Marian Sigmund w limitowanej wersji

Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach

Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach