Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Akademia Pana Technika na Gdynia Design Days.

Już 3 lipca, w ramach Gdynia Design Days rozpocznie się Akademia Pana Technika – w pełni doświadczalna wystawa i warsztaty dla dzieci. Przez 10 lipcowych dni organizatorzy zapraszają na spotkanie z techniką, w trakcie którego najmłodsi – i nie tylko – poznają podstawy programowania i konstruowania. Wystawa przeniesie uczestników do interaktywnego domu, gdzie każde pomieszczenie zapozna ich z kreatywną stroną technologii. Użyte w instalacjach i łatwe w obsłudze zestawy techniczne będą zachęcać do działania i pomagać w realizacji własnych pomysłów.

Zrzut ekranu 2015-06-24 14.26.46
źródło: materiały prasowe

Akademia Pana Technika organizowana w ramach Gdynia Design Days to interaktywna wystawa i warsztaty, które połączą naukę z doświadczaniem i zabawą. Prezentowane zestawy techniczne – znajdujące się między innymi w stałej kolekcji MoMA w Nowym Jorku – oraz zbudowane na ich bazie instalacje, inspirują do kreowania – projektowania, programowania i działania. Wystawa ma popularyzować wiedzę o mądrej i edukacyjnej technologii, której brakuje w naszym codziennym środowisku. Ma w prosty sposób wprowadzać najmłodszych w fascynujący świat techniki oraz uczyć jej podstaw. Instalacje wymagają kombinowania, myślenia, kuszą możliwością samodzielnego sprawdzenia i poznawania „jak to działa”. Stymulują dalsze poszukiwania i zadawanie pytań. Co ja bym skonstruował z tych zestawów? Jakie zabawy mogę za ich pomocą stworzyć? Akademia Pana Technika ma kształcić umiejętności analityczne i zachęcać do tworzenia, a nie tylko użytkowania technologii.
Akademia Pana Technika to wystawa w pełni doświadczalna, pozwalająca w łatwy sposób wejść w świat elektronicznych eksperymentów. Wkraczając do niej znajdziemy się w domu, w którym kolejne pomieszczenie pozwolą zdobyć różne sprawności z dziedziny techniki takie jak: konstruowanie, programowanie, obsługa elektronicznych czujników. W garażu mieszka Lo Fi Robot zachęcający do majsterkowania, w kuchni garnki, widelce i bakłażany zadźwięczą tak, jak na nich zagracie. W tajemniczym ogrodzie znajdziecie ławkę, na której zasiadając z przyjacielem, będziecie mogli wykonać koncert dotykiem, a w salonie wchodzenie po schodach zamieni się w fantastyczną przygodę. W każdym pokoju będzie mnóstwo zabawy i odkrywania. Jak to w akademiach bywa, poza śmiechem i doświadczaniem, każdy kto ma otwartą głowę dowie się, jak zostać konstruktorem. W Akademii Pana Technika doświadczycie tego, że niesamowity świat technicznych możliwości jest, w gruncie rzeczy, dostępny dla wszystkich – mówi kuratorka wystawy Małgosia Żmijska. Emilia Kołowacik, współorganizatorka wystawy dodaje: „Drodzy uczniowie Akademii. Już niebawem poznacie moc technicznych czarów. Marzymy, abyście poczuli, że zabawa i nauka
to wielka frajda. Przybywajcie! Pan Technik czeka na Was!”

Czytaj też:   Dzieci też bawią się w SIECI! - Gdynia Design Days
GDD 1
źródło: materiały prasowe

Oprócz wystawy, organizatorzy przewidzieli pokazy, oprowadzenia oraz warsztaty z podstaw konstruowania robotów i tworzenia unikatowych instrumentów, w których między innymi marchewka może brzmieć jak trąbka, a banany jak pianino. Akademia Pana Technika przyzna również specjalne odznaki za zdobyte umiejętności, a na najmłodszych czeka nagroda – dobrze zaprojektowana niespodzianka. „Strefa szaleju” dla wszystkich pełnych energii będzie prawdziwym rajem, dla szukających odpoczynku – miejscem relaksu z książką z obecnej na wystawie księgarni.

Więcej na: www.gdyniadesigndays.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.